Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Miłość Ci wszystko wybaczy" - spotkanie miłośników piosenki z cyklu "Śpiewaj z nami"

  • Dodano: 2024-02-22 10:30

Kolejne spotkanie miłośników piosenki z cyklu „Śpiewaj z nami” przypadło w tym miesiącu na okres Wielkiego Postu, dwa dni po Walentynkach. Cieszy fakt, że Fitzner Cafe w takiej śpiewającej formie raz w miesiącu, na dobre zagościł w SCK Willa Fitznera. Znowu sala widowiskowa wypełniła się gośćmi do ostatniego miejsca. Repertuar tego wieczoru poświęcony był Walentynkom pod hasłem „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Spotkanie w atmosferze miłości

Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, ale też przyjaźni, uśmiechu, ciepła, serdeczności, bo każdy w życiu potrzebuje choć odrobinę miłości. Miłość to uczucie, które uskrzydla, pozwala łamać bariery, potrafi też wybaczać. Ma różne fazy, począwszy od przyciągania, przez fascynację do pożądania. Zwyczaje walentynkowe przyjęły formę obdarowywania się upominkami i kartkami. Jest to też okazja do imprez kulturalnych czy spotkań towarzyskich.

Część artystyczną spotkania jak zawsze poprowadziła dh Irena, przy dużym wsparciu harcerek z HIKS, akompaniamencie dh Karola i dh Antoniego, Bohdana Wantuły oraz gromkim śpiewie gości, przybyłych na to spotkanie. Urozmaiceniem wieczoru były też wiersze o miłości i wice.

Kiedy śpiew w duszy gra, nikt nie liczy czasu spędzonego w murach Willi Fitznera. Następne spotkanie już za miesiąc.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również