Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2021-09-15 08:30, aktualizacja: 2021-09-15 08:36

Drużyna FC Chopcy została zwycięzcą tradycyjnego, Otwartego Turnieju "6" Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w ramach Narodowego Dnia Sportu.

Tegoroczna edycja organizowana była jak co roku przez Wydział Kultury i Sportu siemianowickiego Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik".

Po spotkaniach grupowych i emocjonujących ćwierćfinałach do fazy medalowej awansowały zespoły Maciejkowice, FC Chopcy, KS Bytków i FC Schuzenpanzerwagen. W pierwszym półfinale FC Schuzenpanzerwagen po emocjonującym spotkaniu pokonał KS Bytków 1:0, a w drugim spotkaniu półfinałowym FC Chopcy pokonali ekipę z Maciejkowic 3:1.

W "małym finale" MACIEJKOWICE ostatecznie zwyciężyli 4:1

W spotkaniu finałowym drużyna FC Chopcy nie dała rywalom żadnych szans zwyciężając 7:1 i tym samym, w swoim debiucie w siemianowickim turnieju zdobyła puchar Prezydenta Miasta.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Marcin Cuber (FC Chopcy), z dorobkiem 17 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Roberta Toporka (Maciejkowice). Otrzymali oni pamiątkowe statuetki, a drużyny za pierwsze trzy miejsca – puchary. W imieniu Prezydenta Miasta i Dyrektora MOSiR "Pszczelnik" zwycięzców uhonorowali: naczelnik wydziału kultury i sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie - Krzysztof Nos oraz szef działu imprez MOSiR "Pszczelnik" - Wiesław Stręk.

W ramach Narodowego Dnia Sportu również najmłodsi mieszkańcy naszego miasta licznie wzięli udział w "Sportowisku" - sportowych grach i zabawach na terenie MOSiR „Pszczelnik”, w którego przeprowadzenie włączył się również siemianowicki oddział WOPR-u. Ponadto miłośnicy biegania mogli wiąz udział w treningu lekkoatletycznym pod okiem siemianowickiej olimpijki – Agnieszki Dygacz.

W czasie gdy na boisku ze sztuczną nawierzchnią trwała rywalizacja o puchar Prezydenta Miasta, przed halą najmłodsi bawili się na Sportowisku, a na trasie rolkowej trening prowadziła Agnieszka Dygacz w Parku Pszczelnik o ligowe punkty rywalizowali także piłkarze MKS Siemianowiczanki, którzy w meczu klas A poko0nali na własnym boisku Hetman Katowice 3:1, a w hali MOSiR "Pszczelnik" trwała rywalizacja młodziczek w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej organizowanym przez MKS Start Michałkowice.

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz MOSiR „Pszczelnik” składają serdeczne podziękowania grupie niezawodnych wolontariuszy z ZSTiO „Meritum” za pomoc w przeprowadzeniu „Sportowiska” oraz firmie Balviten za wsparcie imprez w ramach Narodowego Dnia Sportu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również