Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Niebezpieczny manewr cofania

  • Dodano: 2018-07-12 14:15

79-letnia siemianowiczanka odniosła obrażenia głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa. Poniesione uszkodzenia ciała u kobiety są skutkiem niewłaściwego wykonywania manewru cofania przez kierującego Fordem Transitem.

Jak wskazują ustalenia 20-latek nie zauważył przechodzącej z tyłu samochodu seniorki i wycofywał pojazd, aby wyjechać na drogę. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o czujność i ostrożność podczas poruszania się po drogach i parkingach.

Zdarzenie miało miejsce około 10.00 na ulicy Wróblewskiego. 20-letni kierowca podczas cofania pojazdem, uderzył w przechodzącą tamtędy kobietę. 79-latka doznała obrażeń w postaci urazu głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa. Została zabrana przez załogę pogotowia do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy- był trzeźwy. Jak wstępnie ustalono 20-latek nie zauważył w bocznych lusterkach pieszej. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy podczas manewru cofania doszło do potrącenia pieszego. W marcu odnotowano wypadek śmiertelny. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu.

Apelujemy do kierowców o szczególną koncentrację i kilkukrotne sprawdzanie w lusterkach obszaru, który znajduje się zza samochodem. Piesi uczestnicy ruchu drogowego przechodzący z tyłu pojazdu winni zachować ostrożność oraz czujność, a przede wszystkim kontrolować to, co dzieje się wokół nich

Najnowsze informacje z Siemianowic Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.