Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nietrzeźwy poranek w Siemianowicach Śląskich. Czterech kierowców jechało po alkoholu!

  • Dodano: 2023-02-22 06:30, aktualizacja: 2023-02-21 21:38

Przedwczoraj od wczesnych godzin rannych trwały działania pn. "Alkohol i Narkotyki", podczas których policjanci z drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz to czy nie jeżdżą pod wpływem narkotyków. Tym samym siemianowiccy mundurowi włączyli się do prowadzonej na drogach całego województwa akcji. W ręce mundurowych wpadło 4 kierowców, którzy mieli w swoim organizmie promile.

Przedwczoraj już od godziny 4.00 wzmożona liczba policyjnych patroli z drogówki kontrolowała stan trzeźwości kierujących przejeżdżających przez nasze miasto. Właśnie od tej godziny rozpoczęła się wojewódzka akcja "Alkohol i Narkotyki", do której włączyli się siemianowiccy policjanci z ruchu drogowego. W wyniku tak licznych kontroli udało się wyeliminować z dalszej jazdy 4 kierowców, którzy po wypiciu alkoholu wsiedli za kierownicę.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani

Pierwszy amator napoi z procentami wpadł tuż przed godziną 5.00 jadąc przy Pl. Skargi. 43-letni siemianowiczanin miał w swoim organizmie 0,4 promila alkoholu. Kilka minut później kolejny patrol zatrzymał do kontroli volksawgena, którego kierujący wydmuchał ponad 0,3 promila alkoholu. Niemalże w tym samym czasie w ręce stróżów prawa wpadło 2 kolejnych kierowców, u których badanie stanu trzeźwości wykazało alkohol. Jeden z nich, miał dawkę promili, która kwalifikuje się na przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut a o jego losie zdecyduje sąd. Wszyscy amatorzy jazdy na podwójnym gazie stracili prawa jazdy. Trzem z nich grożą surowe grzywny za kierowanie po spożyciu alkoholu, a kolejnemu za kierowanie w stanie nietrzeźwości nawet 2 lata więzienia.

Policjanci radzą, aby stosować się do prostej zasady "Piłeś-nie jedź". Tego rodzaju działania przeprowadzane są cyklicznie o różnych porach i dniach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również