Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Oślepiło go słońce i wjechał w pieszego

  • Dodano: 2018-11-05 10:00

Słoneczny piątkowy poranek, małe natężenie ruchu samochodów i pieszych. Pomimo tego tuż po godzinie 7 policjanci otrzymują zgłoszenie o potrąceniu pieszego na pasach. Ekipy ratunkowe udają się na ulicę Śląską. Policjanci ustalają, że 79-letni mężczyzna na oznakowanym przejściu został potrącony przez opla. 22-letni kierujący był trzeźwy. Twierdzi, że nie widział pieszego, ponieważ oślepiło go świecące słońce. Apelujemy o ostrożność nie tylko podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Około godziny 7.15 policjanci otrzymują zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Śląskiej. Jest to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. Jak na piątek ruch na tej ulicy jest niewielki, przyjemnie świeci słońce. I to właśnie najprawdopodobniej słońce doprowadziło do tego, że kierujący oplem 22-latek nie zauważył w porę przechodzącego przez pasy seniora. 79-latek był już na drugiej części jezdni, gdy wjechała w niego osobówka. Na całe szczęście wypadek ten nie zakończył się śmiertelnie. Ofiara wypadku została zabrana do szpitala z obrażeniami głowy. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy- był trzeźwy. Prowadzone w tej sprawie postępowanie w szczegółowy sposób wyjaśni okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Przypominamy, że do zdarzeń drogowych nie dochodzi tylko podczas opadów atmosferycznych czy zmroku. Piękna aura sprawia, że kierowcy jeżdżą szybciej i nie koncentrują się w należyty sposób podczas przejażdżki. Jak pokazuje wczorajszy wypadek, nawet świecące słońce może przyczynić się do tego, że pole widzenia kierowcy zostaje ograniczone. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i sytuacji na drodze.

Wczoraj w województwie śląskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których niestety 2 osoby poniosły śmierć, a 13 było rannych. Mundurowi zatrzymali 20 nietrzeźwych kierowców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również