Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy". Jak wypadli mieszkańcy?

  • Dodano: 2023-01-10 06:15, aktualizacja: 2023-01-09 19:10

W czwartek siemianowicka drogówka przeprowadziła działania "Bezpieczny Pieszy". Od godziny 6.00 do 17.00 mundurowi bacznie przyglądali się relacjom pomiędzy kierującymi a pieszymi, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych.

"Bezpieczny pieszy" w Siemianowicach

W czwartek, 5 stycznia, od godziny 6.00 do 17.00 policjanci z drogówki prowadzili działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi 25 razy przyłapali kierowców, którzy w obrębie przejść dla pieszych, jechali za szybko, 2 razy nie udzielili pierwszeństwa pieszemu oraz 3 razy nieprawidłowo zachowali się na drodze w stosunku do pieszych. Natomiast cieszy to, że tylko 1 pieszy naraził swoje zdrowie, a nawet życie przez to, że przechodził w miejscu do tego niedozwolonym. Wykroczenia popełnione przez zmotoryzowanych i pieszych są bardzo niebezpiecznymi w swoich skutkach.

Łamanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w miejscach przejść dla pieszych, może doprowadzić do zdarzenia drogowego, w którym niechroniony uczestnik ruchu drogowego praktycznie jest bez szans w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem. Wobec kierujących policjanci nałożyli 27 mandatów karnych, zastosowali 2 pouczenia oraz skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy o szczególną ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowywanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.  - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również