Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań w ramach akcji „Prędkość''

  • Dodano: 2023-08-16 12:00

W piątek o godzinie 22.00 zakończyły się działania o charakterze międzynarodowym pn. "Prędkość", do których włączyła się siemianowicka drogówka. Od wczesnego ranka policjanci reagowali na przekroczenia prędkości jazdy w wybranych punktach kontroli w naszym mieście. Efektem ich działań było wyłapanie 25 wykroczeń polegających na niedostosowaniu prędkości jazdy do obowiązujących przepisów. Za te oraz inne wykroczenia zastosowano odpowiednie kary.

Żniwa policyjnej akcji 

Nasi policjanci z wydziału ruchu drogowego, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta, włączyli się do tej akcji. Przez kilkanaście godzin bacznie przyglądali się prędkości, z jaką jeździli kierowcy. Ci, którzy mieli "zbyt ciężką nogę" musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.  Na zbyt szybkiej jeździe przez nasze miasto zostało przyłapanych 25 kierowców. 5 z nich było pouczonych, a reszta została ukarana mandatami karnymi.

Złapany pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów 

Dzięki zorganizowanym działaniom z drogi został usunięty nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna, pomimo promili w swoim organizmie, wybrał się na przejażdżkę Fiatem Stilo. Okazało się, że jazda w stanie nietrzeźwości nie jest jedynym jego przewinieniem. Mieszkaniec Katowic miał orzeczone 2 obowiązujące go sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości kierującego pokazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu. Wkrótce usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Za łamanie sądowych zakazów grozi mu nawet 5 lat więzienia.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również