Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie rundy młodych hokeistów

  • Dodano: 2018-07-18 12:30

Mocnym akcentem dla młodych hokeistów HKS Siemianowiczanki zakończyła się runda wiosenna rozgrywek w kategorii dzieci. W silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju o puchar burmistrza Miasteczka Śląskiego siemianowicka drużyna zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce. W pokonanym polu zostawiła młodych hokeistów z Gliwic, Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Zabrza i dwóch zespołów z Białorusi.

Wynik cieszy, ale najważniejsza była dobra zabawa, zdrowa rywalizacja w gronie rówieśników i podnoszenie swoich umiejętności hokejowych – podkreślił Grzegorz Janota, trener młodych hokeistów.

Wszystkie drużyny uhonorowane zostały okolicznościowymi statuetkami i medalami, a zwycięzca otrzymał okazały puchar z rąk burmistrza Miasteczka Śląskiego.

O kilka słów podsumowania całej rundy wiosennej w wykonaniu swoich podopiecznych pokusił się Grzegorz Janota:

Na pewno ten okres ze szkoleniowego punktu widzenia należy ocenić bardzo pozytywnie. Należy podkreślić, że wszystkie kategorie: maluchy (super dzieci), dzieci i młodzicy startowały we wszystkich turniejach i meczach w ramach Mistrzostw Śląska oraz w imprezach okolicznościowych i turniejach towarzyskich. Niedawno zasiliła nas również grupa początkujących chłopców i dziewczynek, z którymi pracujemy nad hokejowym abecadłem. Starsza grupa ćwiczy cierpliwie i mozolnie, a pierwsze efekty pracy powinny przyjść jesienią, gdyż planujemy po kilku latach stworzyć kategorię juniora młodszego, startującego w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mamy też w planach stworzenie oddzielnej drużyny młodziczek, która wraz z młodzikami weżmie udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, liczących się w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa województw. Z grupą dziec z rocznika 2007 zakwalifikowaliśmy się do turnieju finałowego pod nazwą Grand Prix Polski, z udziałem najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Jak podkreśla szkoleniowiec i koordynator siemianowickiej szkółki hokejowej – nie wszystkie założenia udało się jeszcze zrealizować.

Nie udało nam się jeszcze przeprowadzić naboru w przedszkolach i szkołach podstawowych. Nie powiodła się też niestety próba utworzenia hokejowych klas sportowych.W tym miejscu chciałbym prosić o pomoc w tym zakresie ze strony władz miasta – wiemy, że jest wola, zainteresowanie i odpowiednia atmosfera wśród rodziców oraz dzieci. Klasy sportowe pozwalałyby w sposób ciągły i metodyczny prowadzić szkolenie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dziękujemy oczywiście za dotychczasowe wsparcie naszych drużyn dziecięcych i młodzieżowych w formie dotacji. Chciałbym podkreślić, że klasy sportowe byłyby kolejnym, milowym krokiem w kierunku dalszego rozwoju siemianowickiego hokeja na trawie.

Na zakończenie trener Janota w imieniu własnym, innych trenerów oraz Zarządu Klubu serdecznie podziękował rodzicom i opiekunom młodych hokeistów, którzy z wielkim zaangażowaniem, pasją i cierpliwością wspierali ich oraz swoje pociechy w osiąganiu coraz to wyższych celów.

autor: Krzysztof Nos, HKS Siemianowiczanka - Grzegorz Janota

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również