Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci podsumowali działania "NURD". Jakie są wnioski?

  • Dodano: 2023-02-21 07:15, aktualizacja: 2023-02-20 19:27

Za nami policyjne działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", które odbywały się w piątek na terenie całego województwa w godzinach od 6.00 do 22.00.

Na celowniku znaleźli się kierujący, piesi oraz rowerzyści. Przez kilkanaście godzin mundurowi ujawnili 42 wykroczeń popełnionych przez kierowców i 7 przez pieszych. Zmotoryzowani wpadali na tym, że przekraczali dozwoloną prędkość w obrębie przejść dla pieszych, a piesi na tym, że przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Działania NURD ukierunkowane były na relacje, jakie zachodzą pomiędzy kierowcami i pieszymi. Policjanci bacznie przyglądali się, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, respektowaniu obowiązujących przepisów przez kierowców oraz pieszych. Policjanci przyłapali kierowców na 42 wykroczeniach, z czego 39 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Piesi byli bardziej zdyscyplinowani

Na ich koncie zapisało się 7 wykroczeń polegających na przechodzeniu w niedozwolonym miejscu. Na kierujących, którzy złamali przepisy, mundurowi nałożyli 36 mandatów karnych, zastosowali 4 pouczenia i skierowali 1 wniosek do sądu grodzkiego. Natomiast 5 pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi, a 2 zostało pouczonych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również