Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ponad 6,3 mln złotych rządowego wsparcia na nowe drogi

  • Dodano: 2021-08-10 06:30, aktualizacja: 2021-08-09 23:10

Prezydent Miasta Rafał Piech wraz z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem podpisali 9 sierpnia kolejną umowę, której przedmiotem jest kilkumilionowe wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki niemu miasto będzie mogło zrealizować już w przyszłym roku dwie kluczowe inwestycje drogowe. 

Obydwie inwestycje mogą liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości 50% wartości inwestycji. Pierwsza z nich to „Budowa drogi gminnej w rejonie terenów inwestycyjnych przy ul. Bytomskiej w Siemianowicach Śląskich”, gdzie kwota dofinansowania sięgnie 2 041 600,50 zł. Druga natomiast to „Rozbudowa drogi gminnej nr 250149S (ul. Traugutta) wraz z budową drogi gminnej, łączącej ul. Traugutta z ul. Watoły w Siemianowicach Śląskich”, która może liczyć na dofinansowanie w kwocie 4 268 369,50 zł.

Jak zaznaczył na konferencji prasowej Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech: 

– Wielomilionowe wsparcie ze strony rządu, Pana Wojewody Śląskiego, wzmacniane przez osobiste zaangażowanie lokalnych parlamentarzystów z naszego regionu, do jakich bez wątpienia należą obecni dziś z nami Pani Senator Dorota Tobiszowska i Poseł Jerzy Polaczek, to dla miast, takich jak Siemianowice Śląskie, jest jak dostarczenie mu tlenu do życia. 

Prezydent zaznaczył, że choć jest to metaforyczne stwierdzenie, to odnoszące się całkowicie do samorządowej prawdy, która sprowadza się do tego, że – Średnie gminy, bez wsparcia w postaci specjalnych środków na kluczowe inwestycje, nie mogłyby się rozwijać.

Dotacje z RFRD umożliwią miastu zbudowanie drogi na tych terenach nowo powstającej subdzielnicy technologiczno-biznesowej o nazwie Strefa 333, rozwijanej obecnie we współpracy z KSSE, w której w najbliższych latach powstanie wiele nowych miejsc pracy. Ponadto w innej części miasta dojdzie do budowy łącznika ulic Traugutta i Watoły, co będzie stanowić początek budowy zupełnie nowej infrastruktury drogowej wokół przyszłych osiedli domków jednorodzinnych oraz dróg łączących Siemianowice Śląskie z Chorzowem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również