Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pościg za osobówką, której kierowca nie zatrzymał się do kontroli

  • Dodano: 2021-11-16 07:00, aktualizacja: 2021-11-15 21:35

Policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierującego seatem. Ten na widok mundurowych dodał gazu i zaczął uciekać.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Jadący od strony Bytomia kierowca osobówki, pomimo wyraźnego sygnału do zatrzymania dawanego przez mundurowych z drogówki, nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca na widok mundurowych wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci błyskawicznie rozpoczęli za nim pościg. Kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ucieczka

Gdy wjeżdżał na rondo, zahaczył o wysepkę i z impetem wjechał w barierki. W tył seata uderzył policyjny radiowóz. Wtedy kierowca wyskoczył z auta i uciekł w stronę pobliskiego parku. Okazało się, że w samochodzie jechała także kobieta ze swoim 3-letnim synkiem. Świadek zdarzenia wziął na ręce chłopczyka i kazał kobiecie czekać na przyjazd policjantów. Niestety kobieta pozostawiła swoje dziecko i uciekła. Po kilkunastu minutach powróciła na miejsce zdarzenia i zgłosiła się do mundurowych. Dziecko z matką pojechało do szpitala na konsultację lekarską. Wymagali jej także dwaj funkcjonuriusze ruchu drogowego. Na całe szczęście nie odnieśli oni żadnych poważniejszych obrażeń i zostali zwolnieni do domów. Dziecku również nic się nie stało, jednak nie trafiło ono pod opiekę swojej matki. 3-latek został przekazany interwencyjnie do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Kobieta została zatrzymana i po wykonanych czynnościach zwolniona. Obecnie trwają poszukiwania 25-letniego kierowcy seata. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Niewykluczone, że kobieta usłyszy zarzut za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia swojego syna.

Pościg za osobówką, której kierowca nie zatrzymał się do kontroli / fot. KMP Siemianowice Śl.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Morfeusz

    Uciekał i z pewnością po drodze wyrzucił narkotyki i problem ma z głowy hehe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.