Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pościg za osobówką, której kierowca nie zatrzymał się do kontroli

  • Dodano: 2021-11-16 07:00, aktualizacja: 2021-11-15 21:35

Policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierującego seatem. Ten na widok mundurowych dodał gazu i zaczął uciekać.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Jadący od strony Bytomia kierowca osobówki, pomimo wyraźnego sygnału do zatrzymania dawanego przez mundurowych z drogówki, nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca na widok mundurowych wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci błyskawicznie rozpoczęli za nim pościg. Kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ucieczka

Gdy wjeżdżał na rondo, zahaczył o wysepkę i z impetem wjechał w barierki. W tył seata uderzył policyjny radiowóz. Wtedy kierowca wyskoczył z auta i uciekł w stronę pobliskiego parku. Okazało się, że w samochodzie jechała także kobieta ze swoim 3-letnim synkiem. Świadek zdarzenia wziął na ręce chłopczyka i kazał kobiecie czekać na przyjazd policjantów. Niestety kobieta pozostawiła swoje dziecko i uciekła. Po kilkunastu minutach powróciła na miejsce zdarzenia i zgłosiła się do mundurowych. Dziecko z matką pojechało do szpitala na konsultację lekarską. Wymagali jej także dwaj funkcjonuriusze ruchu drogowego. Na całe szczęście nie odnieśli oni żadnych poważniejszych obrażeń i zostali zwolnieni do domów. Dziecku również nic się nie stało, jednak nie trafiło ono pod opiekę swojej matki. 3-latek został przekazany interwencyjnie do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Kobieta została zatrzymana i po wykonanych czynnościach zwolniona. Obecnie trwają poszukiwania 25-letniego kierowcy seata. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Niewykluczone, że kobieta usłyszy zarzut za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia swojego syna.

Pościg za osobówką, której kierowca nie zatrzymał się do kontroli / fot. KMP Siemianowice Śl.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Morfeusz

    Uciekał i z pewnością po drodze wyrzucił narkotyki i problem ma z głowy hehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również