Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pożegnanie Andrzeja Karusty

  • Dodano: 2020-08-07 08:30, aktualizacja: 2020-08-07 08:46

Wczoraj (6 sierpnia) pożegnaliśmy śp. Andrzeja Karustę, zasłużonego społecznika i siemianowiczanina. Prezesa i założyciela siemianowickiego koła Tuwim przy Związku Górnośląskim.

Niegdyś pasjonat lekkoatletyki, organizator obozów sportowych i zgrupowań młodzieżowych. Śp. Andrzej Karusta dał się poznać jako człowiek niezwykle energiczny i skutecznie dążący do celu. Kochał Śląsk i nasze Siemianowice Śląskie. Inicjował tutaj wiele artystycznych i kulturalnych wydarzeń, które znane były nie tylko w Siemianowicach Śląskich, ale również poza granicami miasta. Jak wspominają Jego przyjaciele – był człowiekiem niezwykle szczerym. Gdy się z czymś nie zgadzał, potrafił to wyrazić jasno i życzliwie - jak na Ślązoka z krwi i kości przystało. Nie zrażały go żadne przeszkody. 

Będziemy pamiętać

Zasłużył się rodzinnemu miastu i regionowi, któremu poświęcił dużą część swojego życia. Wielu z nas będzie Andrzeja Karustę pamiętało, jako sprawnego organizatora i inicjatora wydarzeń kulturalno-społecznych w Siemianowicach Śląskich. Należy mieć nadzieję, że owoce jego pracy znajdą wiernych naśladowców, którzy – podobnie jak On – będą bezinteresownie służyć lokalnej społeczności. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również