Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prezydent Siemianowic Śląskich uhonorował firmy Nagrodą Gospodarczą

  • Dodano: 2023-03-17 07:00, aktualizacja: 2023-03-16 20:34

We wtorek, 14 marca br. w Willi Fitznera odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało sześć firm, które swoją działalnością wnoszą znaczący wkład w rozwój Miasta Siemianowic Śląskich oraz przyczyniają się do wzrostu lokalnego rynku i promocji Miasta poza jego granicami.

Prezydent Miasta Rafał Piech uhonorował Nagrodą Gospodarczą następujące firmy:

MERAENG Sp. z o.o. Sp. k.

Firma nagrodzona za innowacyjność, produkuje i stosuje w swoich realizacjach fundamenty stalowe. Jest nowoczesnym biurem projektowym zajmującym się kompleksową obsługą procesów budowlanych od projektu do wykonawstwa. Usługi oraz produkty MERAENG z powodzeniem wykorzystywane są na rynku skandynawskim, francuskim czy niemieckim.

Arsanit Sp. z o.o.

Firma została nagrodzona za całokształt swojej działalności, wyróżniająca się nowoczesną chemią budowlaną i systemami ociepleń. W trakcie swojej 20 letniej działalności otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w 2020 roku została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu i otrzymała aż 5 nagród: Gepardy Biznesu, Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Mocna Firma Zaufania, Wielki Modernizator. W 2021 roku otrzymała wyróżnienie Forum Firm Rodzinnych. Firma Arsanit kładzie duży nacisk na stałą modernizację infrastruktury i rozwoju sieci dystrybucyjnej na nowych obszarach.

Hubertus Design Sp. z o.o.

Firma związana z branżą meblarską, otrzymała nagrodę za wysoką jakość produkowanych wyrobów, które prezentuje na międzynarodowych targach i wystawach tym samym promując Miasto Siemianowice Śląskie poza jego granicami. Laureat wielu prestiżowych nagród m.in.: „DOBRY WZÓR 2006”, MEBLE PLUS – Produkt 2009, III miejsce w kategorii „KUSZĄCY MODEL”.

AMS Metal Sp. z o.o.

firma stawiająca na recykling złomu tworząc bardziej przyjazne dla środowiska produkty, została nagrodzona za rozwój zielonej technologii. W czasie pandemii covid-19, firma aktywnie włączyła się w działania Fundacji „Piastun” oraz wsparła finansowo ratowników medycznych z Siemianowic Śląskich. W ciągu 25 lat działalności, przedsiębiorstwo to stało się dostawcą produktów do największych światowych hut, jest obecne również na takich rynkach, jak afrykański czy australijski.

Eco-Team Gospodarka Odpadami Sp. z o.o.

Pofesjonalna firma, nagrodzona za działalność na rzecz poprawy środowiska naturalnego, działająca na rynku odpadów. Firma społecznie zaangażowana kilkakrotnie przekazała do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich paczki dla najbardziej potrzebujących osób z naszego Miasta. W ostatnim czasie szczególnie wyróżniła się poprzez udostępnienie magazynu na zbiórkę żywności i rzeczy dla poszkodowanych w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie.

P.P.H.U. Dalpol Palion Tomasz

Firma nagrodzona za pionierstwo w budowie jachtów na terenie naszego miasta. Zajmująca się czarterem jachtów na Mazurach oraz współpracuje z firmami z państw Unii Europejskiej. Ich jachty należą do jednych z najlepszych, o czym świadczą liczne zebrane nagrody i wyróżnienia m.in. w czasie targów “Boatshow” w Łodzi, gdzie dwukrotnie wyróżniono jacht “Phobos 24”.

Oprócz wręczenia nagród, podczas wtorkowej gali, miało miejsce drugie w tym roku posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również