Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prezydent w Urzędzie Marszałkowskim

  • Dodano: 2013-12-03 12:15

Odpowiadając na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Śląskiego Andrzeja Gościniaka, prezydent Jacek Guzy gościł w zeszłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Prezydent Guzy przekazał przewodniczącemu Sejmiku projekt budżetu Siemianowic Śląskich na przyszły rok. Omawiano działania pro rozwojowe, ze szczególnym uwzględnieniem  nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, która otwiera wachlarz możliwości dla miast województwa śląskiego.

W drugiej części spotkania rozmawiano o przyszłości siemianowickiego Pałacu Donnesmarcków. W imieniu nowego właściciela obiektu – SATERNUS Sp. z o.o. – wystąpił Zbigniew Bielak, prezes zarządu. Przedstawił on projekt rewitalizacji kompleksu pałacowo-parkowego w Siemianowicach Śląskich oraz zapowiedział, że firma będzie starała się uzyskać pożyczkę na ten cel w ramach Inicjatywy JESSICA, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Z inicjatywy przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Gościniaka, któremu szczególnie bliski jest los tego pałacu, prezentacji tej przysłuchiwał się również wicemarszałek Arkadiusz Chęciński, odpowiadający w Urzędzie Marszałkowskim za realizację działań w zakresie tego programu.

Prezydent Jacek Guzy podkreślał jak prestiżowa dla Siemianowic Śląskich byłaby realizacja tej inicjatywy.

Na zakończenie spotkania, w związku z trwającym rokiem kardynała Augusta Hlonda, przewodniczący Sejmiku Andrzej Gościniak wręczył prezydentowi miasta Jackowi Guzemu książkę autorstwa Czesława Ryszki „Prymas ze Śląska” oraz okolicznościowy numizmat.

Obaj panowie zadeklarowali kontynuację rozmów dotyczących sytuacji Siemianowic Śląskich i możliwych dróg ich rozwoju.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.