Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rusza budowa nowej galerii w Centrum

  • Dodano: 2018-12-17 12:00

W sercu naszego miasta, na terenie znajdującym się przed głównym urzędem pocztowym przy ulicy Śląskiej, ruszyły właśnie prace budowlane.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji, nie tylko przez prezydenta miasta i urzędników, ale i mieszkańców. Sprzedany wiele lat temu teren, przez kilkanaście lat był niechlubną wizytówką dzielnicy Centrum. W kontraście do położonych w sąsiedztwie odnowionego zabytkowego magistratu, Centrum Leczenia Oparzeń czy prywatnego szpitala, ten „księżycowy krajobraz” – swoisty miks ziemi, kamieni i żelbetowych pozostałości po dawnym ZOZ, po prostu szpecił, a urząd nie miał na to formalnie żadnego wpływu. Nowy właściciel terenu – spółka Ateneum Investment sp. z o.o., z siedzibą w Opolu, rozpoczyna na jego terenie budowę nowej galerii pn. Galeria Śląska.

Z założeń projektowych i informacji pozyskanych od firmy, galeria będzie obiektem jednokondygnacyjnym, o łącznej powierzchni handlowej 2050 metrów kwadratowych, pomieści kilka większych i średnich podmiotów handlowo-usługowych, wśród których już dziś swoją nową siedzibę zaplanowały: Rossman, Pepco, KIK i Żabka.

Właściciele zapewniają, że w projekcie nowej inwestycji uwzględniono ogólnodostępny parking dla klientów galerii od strony ulicy Śląskiej oraz w tylnej części działki. Wynajem pozostałych powierzchni handlowych jest możliwy poprzez kontakt bezpośredni z właścicielami. Termin oddania obiektu do użytku mieszkańcom przewidywany jest na trzeci kwartał 2019 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest znana w naszym regionie i po sąsiedzku, firma Paneltech z Chorzowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również