Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy Matejkowicze realizują dwa projekty Erasmus +

  • Dodano: 2023-03-16 07:00, aktualizacja: 2023-03-15 20:05

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich gościła w lutym partnerów projektu „The Future is your Challenge”, którego celem jest szerzenie idei wspólnoty europejskiej wśród młodych ludzi oraz aktywizacja uczniów do podejmowania świadomych decyzji i uczestnictwa w życiu społecznym, a już 15 marca powitała nowych gości z Alcobendas w Madrycie.

Erasmus+ w z Siemianowicami

Temat wiodący tej prawie wiosennej wizyty to dziedzictwo narodowe, poznanie Śląska i Polski – tradycji i kultury („Cultural Heritage Awareness for Netizen Communication in Europe”).

Hiszpanie przybyli do Siemianowic Śląskich o drugiej w nocy we wtorek po nieco przedłużonej podróży samolotem, a już o 8.30 pojawili się w Matei, by wziąć udział w zajęciach integracyjnych i zapoznać z uczniami oraz nauczycielami „zielonej szkoły”. Dopełnieniem spotkania była popołudniowa wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach. Kolejne dni będą wypełnione warsztatami, wykładami i zwiedzaniem ważnych historycznie miejsc w okolicy.

Z pewnością to spotkanie pozostanie w pamięci uczestników na długo, a oprócz świetnej okazji do ćwiczenia znajomości języka hiszpańskiego i angielskiego w praktyce, pomoże uświadomić uczniom znaczenie własnego dziedzictwa kulturowego i wskaże powiązania z dziedzictwem europejskim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również