Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie: Areszt za usiłowanie zabójstwa i więzienie dla pokrzywdzonego

  • Dodano: 2023-09-20 11:30

Siemianowiccy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca naszego miasta, który podczas zakrapianej alkoholem imprezy domowej ugodził nożem swojego znajomego. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Atak nożownika w Siemianowicach Śląskich

W sobotę (16.09. br.), po godzinie 18.30 oficer dyżurny siemianowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 37-latek został zaatakowany nożem przez swojego znajomego. Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres, gdzie przed jednym z budynków zastali krwawiącego mężczyznę. Ratownicy Medyczni udzielali mu niezbędnej pomocy.

Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzony był u swoich znajomych na imprezie domowej, zakrapianej alkoholem. Początkowo przebiegała ona w przyjacielskiej atmosferze. W pewnej chwili przerodziła się w awanturę. 53-latek zaatakował swojego kolegę metalową rurką, a następnie pchnął go nożem w okolicę szyi. Nożownik został zatrzymany przez policjantów. Był pijany i dodatkowo okazało się, że był wcześniej karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Siemianowicki sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za czyn ten grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodatkowo znajomej agresora, która była uczestniczką imprezy, za zacieranie śladów przestępstwa usłyszała zarzut poplecznictwa, a prokurator wobec niej zastosował dozór policyjny.

Jak się szybko okazało, poszkodowany w tej sprawie mężczyzna, był poszukiwany do odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności, dlatego po hospitalizacji trafił do zakładu karnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również