Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie: Trzy szkoły z nowymi pracowniami do kształcenia zawodowego

  • Dodano: 2020-09-04 08:45, aktualizacja: 2020-09-04 10:59

W połowie sierpnia, w dwóch siemianowickich szkołach realizujących kształcenie zawodowe, zakończono prace budowlane związane z utworzeniem nowoczesnych pracowni do nauki zawodu.

Mowa tu o Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych (ZSP) "Cogito" przy ul. Matejki 5, gdzie powstała pracownia cukiernicza, językowa i multimedialna dla zawodu technik reklamy oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (ZSTiO) "Meritum" przy ul. Katowickiej 1, który wzbogacił się o klasopracownię lokalnych sieci komputerowych i ekonomiczną.

Ponadto trwa adaptacja wybranych pomieszczeń w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (ZSOiZ) przy ul. W. Budryka 2, które do końca września zostaną przekształcone na klasopracownie warsztatów szkolnych, technologii oraz rysunku technicznego dla zawodów ślusarz i mechanik monter maszyn i urządzeń.

Kosztorys

Koszt całkowity przebudowy pracowni szkolnych wyniesie ponad 1,2 mln zł. Na tym jednak nie koniec, aby sale przedmiotowe w pełni mogły służyć uczniom w nabywaniu nowych umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych, niezbędne jest ich profesjonalne wyposażenie. Dlatego kolejnym krokiem zmierzającym do kompleksowego przystosowania pracowni do praktycznej nauki zawodu, będzie zakup odpowiednich środków dydaktycznych, które nie tylko zwiększą atrakcyjność prowadzonych zajęć, ale przede wszystkim umożliwią wysoką jakość kształcenia.

Adaptacja pomieszczeń w powyższych szkołach realizowana jest w ramach projektu pn. "Rozwój kompetencji i dopasowanie do potrzeb rynku pracy uczniów techników i zasadniczych szkół zawodowych Siemianowic Śląskich – etap II", przy współudziale środków unijnych pozyskanych w kwocie 917 580,10 zł z RPO WSL na lata 2014-2020. Realizację całości projektu przewidziano do końca grudnia bieżącego roku.

Siemianowice Śląskie: Trzy szkoły z nowymi pracowniami do kształcenia zawodowego

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.