Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicki Rower Miejski ruszył przed majówką

  • Dodano: 2019-04-30 08:30, aktualizacja: 2019-04-30 08:56

Od poniedziałku, 29 kwietnia, mieszkańcy Siemianowic Śląskich mogą się cieszyć systemem roweru miejskiego w swoim mieście. Po ubiegłorocznym udanym programie pilotażowym Nextbike Polska wdroży pełnowymiarowy system 100 rowerów i 10 stacji wypożyczeń.

Gdzie można wypożyczyć rower miejski?

Siemianowickie rowery miejskie można wypożyczać na stacjach Osiedle Bańgów, Park Pszczelnik, Centrum (przy skrzyżowaniu Śląskiej i Jana Pawła II), Centrum II (na Mysłowickiej w pobliżu Jana Kilińskiego), Plac Alfreda, Grunwaldzka, Osiedle Młodych, Michałkowice, Jagiełły i Tuwim.

Dostępnych na nich jest 85 rowerów standardów, 10 rowerów dziecięcych, 3 tandemy i 2 rowery familijne typu cargo

Ubiegłoroczny program pilotażowy udowodnił, że mieszkańcy Siemianowic Śląskich chętnie wykorzystują rower nie tylko rekreacyjnie, ale i przy codziennych dojazdach. Cieszymy się, że rowery Nextbike wracają na ulice miasta, że uruchamiamy w pełni funkcjonalny system rowerowy. Dodatkowo od tego sezonu wprowadzamy możliwość poruszania się na standardowych rowerach Nextbike pomiędzy poszczególnymi miastami Metropolii - mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

W tym sezonie Siemianowicki Rower Miejski swym zasięgiem obejmie również Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Tychy, a wkrótce i Zabrze. Dzięki współpracy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Nextbike Polska rowery standardowe wypożyczone w tych miastach można bez dodatkowej opłaty zwracać na stacjach w Siemianowicach Śląskich i odwrotnie – rowerami standardowymi z Siemianowic Śląskich dojechać np. do Chorzowa.

Ubiegłoroczny pilotaż potwierdził, że Siemianowicki Rower Miejski jest potrzebny wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza seniorom. Stąd nowy sezon rozpoczynamy właśnie z seniorami, których oswajamy z aplikacją na smartfony oraz z samą stacją wypożyczeń jednośladów. Mentorami szkolącymi seniorów są wolontariusze z siemianowickich szkół średnich” – mówi Piotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego magistratu.

W poprzednim sezonie przez trzy miesiące 32 siemianowickie rowery zostały wypożyczone 7,6 tysiąca razy

W systemie zarejestrowało się niemal 1900 użytkowników. Ich konta pozostają ważne, przed pierwszym wypożyczeniem powinni się jednak upewnić, czy są one aktywne, tj. czy znajduje się na nich minimum 10 złotych, i czy zaakceptowany został nowy regulamin systemu. Nowi użytkownicy mogą założyć konto na stronie SiemianowickiRowerMiejski.pl lub poprzez aplikację Nextbike. Otrzymają wtedy sześciocyfrowy kod PIN, który jest niezbędny do wypożyczenia roweru. Można to zrobić poprzez terminal lub aplikację mobilną Nextbike – wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – od złotówki za pierwszą godzinę.

System Siemianowickiego Roweru Miejskiego będzie funkcjonował do końca listopada

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również