Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Szkoła Podstawowa nr 5 w Siemianowicach Śląskich przejdzie termomodernizację!

  • Dodano: 2023-03-29 07:15, aktualizacja: 2023-03-28 22:51

Wśród kluczowych inwestycji zaplanowanych do realizacji w tegorocznym budżecie miasta, znalazła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5, położonej przy ul. Michałkowickiej. To kolejna siemianowicka placówka oświatowa, która niebawem stanie się energooszczędna i przyjazna dla środowiska.

Umowa na wykonanie powyższego zadania, została podpisana 27 marca 2023 roku z Firmą Remontowo-Budowlana DAW-BUD Daniel Wywiał z Rudnika Wielkiego, wyłonioną w drodze przetargu. Koszt realizacji prac termomodernizacyjnych wyniesie 2.790.000 zł, i zostanie dofinansowany kwotą 1.300.000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Co zaplanowano na tę inwestycję?

Zakres zaplanowanych robót budowlanych obejmie w szczególności: docieplenie ścian zewnętrznych i dachu wraz z częściową wymianą jego pokrycia, częściową wymianę drzwi i okien zewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnicy do gruntu, wymianę instalacji c.o. wraz z grzejnikami z zaworami termostatycznymi oraz wymianę wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Ponadto przewidziano wymianę oświetlenia wbudowanego na LED, wykonanie pochylni dla osób o obniżonej zdolności ruchowej oraz przeprowadzenie robót brukarskich.

Termin zakończenia modernizacji budynku zaplanowano na początek października 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również