Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Szkoła Podstawowa nr 5 w Siemianowicach Śląskich przejdzie termomodernizację!

  • Dodano: 2023-03-29 07:15, aktualizacja: 2023-03-28 22:51

Wśród kluczowych inwestycji zaplanowanych do realizacji w tegorocznym budżecie miasta, znalazła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5, położonej przy ul. Michałkowickiej. To kolejna siemianowicka placówka oświatowa, która niebawem stanie się energooszczędna i przyjazna dla środowiska.

Umowa na wykonanie powyższego zadania, została podpisana 27 marca 2023 roku z Firmą Remontowo-Budowlana DAW-BUD Daniel Wywiał z Rudnika Wielkiego, wyłonioną w drodze przetargu. Koszt realizacji prac termomodernizacyjnych wyniesie 2.790.000 zł, i zostanie dofinansowany kwotą 1.300.000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Co zaplanowano na tę inwestycję?

Zakres zaplanowanych robót budowlanych obejmie w szczególności: docieplenie ścian zewnętrznych i dachu wraz z częściową wymianą jego pokrycia, częściową wymianę drzwi i okien zewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnicy do gruntu, wymianę instalacji c.o. wraz z grzejnikami z zaworami termostatycznymi oraz wymianę wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Ponadto przewidziano wymianę oświetlenia wbudowanego na LED, wykonanie pochylni dla osób o obniżonej zdolności ruchowej oraz przeprowadzenie robót brukarskich.

Termin zakończenia modernizacji budynku zaplanowano na początek października 2023 roku.

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również