Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

To już 18 pieszy!

  • Dodano: 2012-11-30 14:15
Od początku roku siemianowiccy policjanci odnotowali 23 wypadki drogowe, w trakcie których życie straciło trzech pieszych, a czternastu zostało rannych.
 
 
W większości przypadków zdarzenia były konsekwencją nieudzielenia pierwszeństwa „niechronionemu” przez zmotoryzowanego. Niestety wczoraj na drogach Siemianowic doszło do kolejnego wypadku. Apelujemy o ostrożność! 
 
Do zdarzenia z udziałem pieszego doszło wczoraj po 17.00 na ul. Orzeszkowej. Z wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 33-letni kierowca opla nie udzielił pierwszeństwa 73-letniemu mieszkańcowi Siemianowic, który znajdował się na „zebrze”. W rezultacie pieszy trafił do sosnowieckiego szpitala z licznymi obrażeniami ciała. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.  Śledczy ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.
 
Piesi to  tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, ponieważ w trakcie "zderzenia" z pojazdem nie chroni ich nic. To grupa najbardziej narażona na udział i tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Warto pamiętać, że poruszając się drogą po zmierzchu bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości 20 – 30 metrów. Jeśli pieszy wyposażony jest w element odblaskowy - kierowca zauważy go już z odległości 130 -150 metrów. Warto zatem zadbać o jaskrawożółty, błyszczący odblask, który przyciągnie uwagę innych użytkowników dróg.  Apelujemy o ostrożność! 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.