Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

To Wy zmieniacie miasto-Realizacja projektów budżetu obywatelskiego

  • Dodano: 2017-07-05 07:45, aktualizacja: 2017-07-04 13:02

W tym tygodniu poznaliśmy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2018. Sprawdziliśmy jak przebiega realizacja projektów, które zostały wybrane w zeszłorocznym głosowaniu.

Poniżej przedstawiamy na jakim etapie są prace przy poszczególnych propozycjach mieszkańców.  

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 i 2017 zostały wybudowane nowe place zabaw przy ulicach Szkolnej, Rzepusa, Obrońców Warszawy/ Emilii Plater, Bocznej, Chopina i Okrężnej.

Natomiast prace modernizacyjne objęły swoim zasięgiem istniejące place zabaw przy ulicach Matejki, M. Skłodowskiej i Reymonta.

W kwietniu br. do grupy zrealizowanych projektów możemy zaliczyć również ustawienie oświetlenia na ulicy Waloszka. Z kolei pod koniec maja zakończyła się rewitalizacja boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Rzecznej oraz dokonano odbioru końcowego robót w związku z modernizacją boiska przy ul. Jagiełły.

W ramach modernizacji i przebudowy miejsc postojowych, chodników i ulic z Budżetu Obywatelskiego 2017, w połowie czerwca odebraliśmy projekty zakładające wymianę nawierzchni chodników wzdłuż ulic Wróbla , Sikorskiego, Andersa oraz Szkoły Podstawowej nr 1 jak i przy ul. Stawowej wraz z modernizacją w tej okolicy miejsc postojowych i postawienie lamp ulicznych.

Pod koniec czerwca MPGKiM poinformowało o zakończeniu modernizacji chodników oraz jezdni w rejonie ulic Kruczej, Trafalczyka, Świerczewskiego i Śmiłowskiego, ponadto przy ul. Gansińca zakończyła się budowa parkingu.

Projekty których finalizacja nastąpi w najbliższym czasie obejmują powstanie alejek na terenie Lasku Bytkowskiego oraz tężni solankowej. W III kwartale br. mieszkańcy będą mieli również możliwość korzystania ze ścieżki sprawnościowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 1, strefy gier przy Szkole Podstawowej nr 3, siłowni zewnętrznej na terenie Zespołu Szkół nr 4 jak i strefy rekreacji i wypoczynku. Realizacja kolejnych projektów proponowanych przez mieszkańców zakłada wypełnienie roślinnością dzielnicy „Hugo” oraz okolic ulicy Krupanka.

Dodajmy, że zostały ogłoszone przetargi na budowę parkingów przy SCK, ulicy Wyzwolenia, Kołodzieja, Budryka, Andresa, Westerplatte oraz Bytomskiej. Natomiast na etapie projektowania są parkingi przy Al. Młodych i ulicach Akacjowej i Szkolnej oraz wymiana nawierzchni parkingowej na działce 2165/104.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: UM Siemianowice Śl./B. Jaroszek, M. Basiaga

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.