Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Trwa remont chodników przy ul. Kapicy i Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2024-02-01 14:30

W mieście rozpoczęła się realizacja dużej inwestycji, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Siemianowicka inwestycja w realizacji

W pierwszej kolejności przystąpiono do wymiany nawierzchni dwóch chodników: przy ul. ks. J. Kapicy – na odcinku od skrzyżowania z Al. Młodych do skrzyżowania z ul. H. Wróbla oraz przy ul. Bytkowskiej – od przystanku autobusowego Bytków Watoły do przejazdu kolejowego.

Wspomniane przedsięwzięcie obejmie również remont chodnika przy ulicy Łukasińskiego, przebudowę chodników na drogę pieszo-rowerową przy ulicy: Bohaterów Westerplatte, Jagiełły i Dworskiej, remont ścieżek rowerowych przy ulicy Jagiełły i Bytomskiej, przebudowę przejść dla pieszych przy ulicach: Śląskiej, Kościelnej, Dąbrowskiej i Okrężnej, przebudowę przejazdów dla rowerów – ul. Jagiełły i ul. Michałkowicka oraz budowę przystanków wraz z dojściami przy ulicy Bytomskiej oraz ulicy Budowlanej.

Koszt całości zadania wyniesie 3 mln zł i w większości zostanie dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie inwestycji przewidziano do lipca 2024 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również