Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W Matei "Młodzi Głosują"

  • Dodano: 2014-05-23 10:00

Od kilku lat II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śl. we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej uczestniczy w projekcie "Młodzi Głosują".

W poniedziałek w tych swoistych prawyborach wzięli udział uczniowie z 1252 szkół z całej Polski. Akcja ma na celu pogłębienie wiedzy młodzieży zarówno w zakresie procedur demokratycznych, jak i funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Głosowanie dotyczyło bowiem komitetów wyborczych (nie zaś nazwisk kandydatów) ubiegających się o mandaty w niedzielnym głosowaniu. Uczniowie, a podobnie może uczynić każdy z nas, analizowali swoje preferencje polityczne, korzystając ze strony: http://www.latarnikwyborczy.pl/. Maturzyści otrzymali ulotki zachęcające do udziału w "dorosłych" wyborach. Natomiast Matejkowicze z klas drugich i pierwszych przeprowadzili debatę oksfordzką w Gimnazjum nr 3 dotyczącą funkcjonowania Parlamentu Europejskiego.

 
Frekwencja w Matejkowskim głosowaniu nie odbiegała od średniej ogólnopolskiej. Ciekawie zapowiadają się natomiast wyniki "młodzieżowych" wyborów, gdyż zwykle ranking popularności partii wśród młodych różni się od wyniku oficjalnych wyborów. Szczegóły i wyniki opublikowane zostaną na stronie http://mateja.edu.pl/.
 
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.