Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W tym roku obchody święta Wojska Polskiego i wielka defilada odbędą się na Górnym Śląsku!

  • Dodano: 2019-07-10 07:45, aktualizacja: 2019-07-10 07:59

Przedwczoraj prezydent Andrzej Duda spotkał się w Górnośląskim Parku Etnograficznym z mieszkańcami Chorzowa. Podczas spotkania zapowiedział, że święto Wojska Polskiego i wielka defilada odbędą się w tym roku na Górnym Śląsku!

Prezydent w poniedziałek podczas spotkania z mieszkańcami Chorzowa w Górnośląskim Parku Etnograficznym podziękował za powierzenie mu patronatu nad obchodami setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. Zaznaczył, że Sejm ustanowił rok 2019 rokiem powstań śląskich, dlatego ogromnie zależy mu na przypominaniu i uczczeniu powstań śląskich.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że święto Wojska Polskiego i wielka defilada odbędą się w tym roku na Górnym Śląsku.

Dziś właśnie tutaj razem z panem marszałkiem i z panem wojewodą zasadziliśmy ten dąb pamięci powstań śląskich, powstańców śląskich, tych wszystkich synów i córek śląskiej ziemi, którzy byli gotowi wtedy oddać życie, a wielu z nich oddało swoje życie, aby tutaj na powrót była Polska. To było niezwykle ważne wydarzenie w naszej historii. Ogromnie mi zależy na tym, abyśmy o nim przypominali, a przede wszystkim uczcili je w sposób niezwykle godny, dlatego na wstępie powiem, że podjęliśmy decyzję z panem ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i z panem premierem Mateuszem Morawieckim, że w tym roku wyjątkowo właśnie dlatego, że jest to rok powstań śląskich, że w tym roku święto Wojska Polskiego będzie obchodzone właśnie tutaj, na Górnym Śląsku - w Katowicach, i to właśnie tutaj będzie wielka defilada - zapowiedział prezydent Polski Andrzej Duda.

Jak zaznaczył prezydent, taka decyzja została podjęta ze względu na niezwykle doniosłe znaczenie powstań śląskich dla historii Polski. Dodał, że minister obrony narodowej jest już na etapie szczegółowego planowania trasy defilady.

Na poniższym filmie prezydent rozpoczyna przemowę w 21 minucie nagrania.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również