Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wernisaż wystawy Ewy Goduli w SCK Zameczek już 7 maja

  • Dodano: 2024-04-29 15:30

 7 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Siemianowickim Centrum Kultury Zameczek odbędzie się wernisaż prac Ewy Goduli z Chorzowskiej Grupy Plastycznej „Krajcok’12”.

Z pasji do malarstwa

Ewa Godula jest katowiczanką, obecnie na emeryturze. Malowanie zaczynała ok.20 lat temu od suchych pasteli, farb akrylowych, później olejnych. Podczas pandemii sięgnęła po trudna technikę malarska jaką są akwarele. Tematyką jej akwareli są pejzaże, motywy roślinne i martwa natura. Ulubioną techniką jednak pozostaje malarstwo olejne. Podziwia malarstwo realistyczne, dlatego w swoich pracach stara się oddać rzeczywisty świat pełen światła i kolorów. Jej obrazy najczęściej przedstawiają krajobrazy, kobiety, kwiaty i zwierzęta, ale dalej poszukuje nowych ciekawych tematów.

Inspiracją: natura, podróże i ciekawe zdjęcia

Warsztat swój ciągle doskonali w pracowni Piotra Naliwajki w MDK Batory. Należy również do Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12, z którą wystawia swoje obrazy na licznych wystawach. Inspiracje do swoich prac czerpie z podróży, ciekawych zdjęć i natury. Malowanie daje jej oderwanie się od rzeczywistości, spokój, satysfakcję, możliwość kontaktu z innymi twórcami, ale jest też dużym wyzwaniem.

Wernisaż wystawy Ewy Goduli w SCK Zameczek już 7 maja

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. pixabay, UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również