Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wskaż miejsca, gdzie przebywają bezdomni za pomocą mapy

  • Dodano: 2018-01-22 15:00

Jednym z głównych zadań mundurowych o tej porze jest kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Codziennie stróże prawa sprawdzają piwnice, pustostany, opuszczone budynki czy ogródki działkowe po to, aby udzielić wsparcia osobom bezdomnym. Mundurowi nakłaniają ich do skorzystania z noclegowni i informują o możliwości zjedzenia ciepłego posiłku. Policjanci zachęcają Państwa do wskazania miejsc przebywania bezdomnych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Niskie temperatury niosą ze sobą ryzyko wychłodzenia organizmu, a co za tym idzie zamarznięcia. Dlatego policjanci podczas codziennych służb kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni. Najczęściej są to piwnice, strychy, klatki schodowe, pustostany czy altanki działkowe. Nie zawsze jednak są w stanie mieć rozpoznanie o każdym takim miejscu bądź zastać w nim osobę bezdomną. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia. Z uwagi na prowizoryczne warunki "domowe" osoby bezdomne mogą doprowadzić do zaprószenia ognia, co w efekcie spowoduje pożar. Gdy stróże prawa posiadają wiedzę o miejscach ich przebywania, wtedy mogą podjąć odpowiednie środki i pomóc. Dlatego apelujemy do Państwa o wskazanie miejsc, gdzie przebywają bezdomni.

Doskonałym do tego narzędziem będzie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za jej pomocą w sposób szybki i łatwy przyczynicie się do tego, że pomoc dotrze do potrzebujących jej bezdomnych. Gdy zaznaczą Państwo na mapie dokładne miejsce, pojawią się tam policjanci, którzy będą wielokrotnie je sprawdzać. Wystarczy w dowolnej przeglądarce internetowej wpisać hasło KMZB lub kliknąć w baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umieszczony na stronie internetowej komendy w prawej górnej części, wybrać miejsce i zagrożenie ( w tym przypadku bezdomność). Można jeszcze uszczegółowić informacje poprzez wpisanie tekstu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również