Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wspomnienie Marty Strasznej w Willi Fitznera

  • Dodano: 2018-09-12 08:45, aktualizacja: 2018-09-12 09:04

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, 13 września o godzinie 18.00 do Siemianowickiego Centrum Kultury - Willi Fitznera na spotkanie poświęcone Marcie Strasznej, aktorce filmowej, znanej głównie z roli Habrykowej w filmie "Paciorki jednego różańca" w reżyserii Kazimierza Kutza.

Marta Straszna urodziła się i niemal całe życie spędziła w Siemianowicach Śląskich. Miała duże poczucie humoru, optymizm i życzliwość do ludzi. Z łatwością potrafiła przechodzić z języka literackiego na gwarę. Z zawodu była frezerką. Miała znakomitą dykcję i występowała w domach wczasowych i hotelach robotniczych.

W filmie "Na straży swej stać będę" aktorka wystąpiła nago. To była wielka odwaga, zwłaszcza, że Marta Straszna miała już wówczas 63 lata, i były to czasy, w których nie łatwo było o taki krok. Pani Marta nie ukrywała, że musiała do takiej sceny przełamać wstyd. Mówiła wtedy, że zaufała Kutzowi.

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Oprawę muzyczną stanowić będzie występ młodej gwiazdy Mii, solistki kompozytora Bernarda Sołtysika.

autor: Małgorzata Groniewska - SCK

Wspomnienie Marty Strasznej w Willi Fitznera

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również