Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wyciek w sortowni w Siemianowicach

  • Dodano: 2018-07-20 08:45, aktualizacja: 2018-07-20 09:01

18 lipca tuż przed północą miał miejsce wyciek nieustalonej substancji w sortowni Eneris Ekologiczne Centrum Utylizacji. 11 osób zostało ewakuowanych, a 5 trafiło do szpitala.

W nocy z 18 na 19 lipca w sortowni firmy Eneris Ekologiczne Centrum Utylizacji, doszło do wypadku. Jak czytamy w raporcie Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego ewakuację zarządzono wskutek wycieku nieustalonej substancji. Ewakuowanych zostało 11 osób, a 5 trafiło do szpitala.

Tuż przed północą pracownicy sortowni manualnej poczuli na linii nietypowy zapach, więc wyłączyli wszystkie urządzenia wyszli z budynku i zadzwonili po pomoc. Na miejsce przybyło pogotowie, policja, straż pożarna, a także jednostka ratownictwa chemicznego. Przeprowadzone przez służby pomiary nie wykryły żadnych substancji, które mogłyby być groźne dla człowieka. Na obserwacje trafiło 5 pracowników zakładu, w celu wykluczenia kontaktu z szkodliwymi substancjami, jednak nie było podstaw do zatrzymania ich dłużej w szpitalu, więc rano zostali wypisani. Według raportu Centrum Zarządzania Kryzysowego, przypuszczalnym powodem wypadku było rozszczelnienie pojemnika z propanem-butanem, jednak wciąż trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.


Źródło: Sylwia Szafranek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również