Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Za nami pierwsze posiedzenie Rady Gospodarczej w nowym roku

  • Dodano: 2024-01-15 13:45

We wtorek, 9 stycznia miało miejsce pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie. Otwarcia dziewiętnastego posiedzenia dokonał Przewodniczący Rady Gospodarczej Michał Janos. Na radzie obecni byli Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie wraz z Agnieszką Gładysz Pierwszym Zastępcą Prezydenta Miasta oraz Grzegorzem Kwitkiem, członek Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Katowicach.

Przebieg posiedzenia Rady Gospodarczej w Siemianowicach Śląskich

Głównym punktem spotkania było omówienie przez Grzegorza Kwitka przyszłych planów rozwoju transportu publicznego na terenie miasta Siemianowice Śląskie w ujęciu metropolitalnym.

Na spotkaniu przedstawiono propozycje utworzenia Velostrady (Drogi Rowerowej) przebiegającej przez nasze miasto i łączącej nas z naszymi sąsiadami. Kolejną poruszoną kwestię była budowa nowej linii tramwajowej, która jest planowana do utworzenia na os. Tuwim i Bytkowie.

Ostatnim omawianym elementem były plany wykorzystania obecnej linii kolejowej przebiegającej przez Siemianowice Śląskie i włączenia jej do transportu publicznego. Jak podkreślił przedstawiciel GZM są to bardzo realne plany, aby z Siemianowic Śląskich pociągiem móc dojechać do Gliwic bądź Krakowa.

Poprzez dobrą współpracę naszego samorządu z Zarządem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii działania te mogą przyczynić się do zwiększenia jakości życia mieszkańców Siemianowic Śląskich oraz umożliwić szerszy dostęp do szkół, uniwersytetów czy ośrodków badawczych oraz do podniesienia jakości edukacji i innowacyjności. Następnie z uwagi na zmianę składu Rady Gospodarczej, spośród członków rady zostały przeprowadzone wybory na wiceprzewodniczącego. Przewodniczący zaproponował osobę Agnieszkę Piętę na funkcję wiceprzewodniczącej Rady Gospodarczej, która wyraziła zgodę na kandydowanie. Innych kandydatów nie było.

Głosowanie dotyczące kandydatury Agnieszki Pięty na wiceprzewodniczącą rady przebiegło następująco:
ZA było 8 osób, PRZECIW 0 osób, nikt NIE WSTRZYMAŁ się od głosu.

Pani Agnieszka Pięta została wybrana jednogłośnie na Wiceprzewodniczącą Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również