Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Co trzeba wiedzieć o organizacji eventu online?

  • Dodano: 2022-11-21 12:30

Słowo „event” na dobre zadomowiło się w naszym rodzimym słowniku i z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Jest to zapożyczenie z języka angielskiego, które znaczy tyle, co „wydarzenie”, „zdarzenie”. W środowisku osób zajmujących się marketingiem eventem nazywa się spotkanie, imprezę zaplanowaną i zorganizowaną pod kątem realizacji określonego celu i zaspokajającą czyjeś potrzeby. Istnieją różne rodzaje takich projektów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się cyfrowe alternatywy stacjonarnych spotkań, czyli wydarzenia online.

Eventy online jako skuteczna alternatywa

Nastały czasy, kiedy coraz więcej imprez ze scen i sal konferencyjnych przenosi się do przestrzeni wirtualnej. W świecie zdominowanym przez technologie oraz komputery rośnie znaczenie spotkań odbywających się przed ekranami monitorów. Coraz więcej firm decyduje się na organizację swoich eventów w sieci. Taki format daje możliwość zgromadzenia w jednym miejscu i czasie osób, które znajdują się w różnych lokalizacjach. Uczestnicy spotkania mogą być od siebie oddaleni o setki kilometrów, a nawet pochodzić z różnych kontynentów. Znika w ten sposób bariera lokalizacji, a organizator może zachęcić do udziału w projekcie większą liczbę osób. Odkąd Internet stał się nie tylko źródłem rozrywki i narzędziem do kontaktu z najbliższymi, ale też miejscem pracy, wydarzenia wirtualne na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych. Co więcej, taka forma imprez wciąż zyskuje na popularności. Ostatnie miesiące pokazały nam, że event online może być skuteczną, wartościową i komplementarną alternatywą dla tradycyjnych spotkań. Kluczem jest kompleksowe podejście do tematu i dobór odpowiednich narzędzi.

Jak zorganizować event online?

Przeprowadzanie imprez i wydarzeń w sieci jest możliwe dzięki nowoczesnym platformom eventowym wykorzystującym technologię live streamingu. To innowacyjne narzędzia pozwalające zrealizować spotkanie online zupełnie tak jak tradycyjne. Dedykowane platformy streamingowe stwarzają przestrzeń do komunikacji i integracji, dzięki czemu wydarzenie może zyskać zupełnie nowy wymiar. Wybierając platformę do komunikacji online najlepiej opierać się na rozwiązaniach sprawdzonych, stabilnych i bezpiecznych. Fundamentem udanego eventu jest jednak nie technika, a dobry scenariusz. Przygotowanie takiego planu jest bardzo istotne, to na nim bowiem będzie opierało się całe przedsięwzięcie. W realizacji wydarzeń wirtualnych pomagają wyspecjalizowane firmy obsługujące eventy, imprezy czy kongresy, np. https://cma.pl/. Pomagają one w tworzeniu eventów zarówno w digitalu, jak i w realu, zapewniając kompleksowe wsparcie techniczne, merytoryczne i logistyczne. Uwaga publiczności podczas transmisji na wysoką wartość. Aby utrzymać widza przed ekranem, potrzebny jest ciekawy i pełen różnorodności program, ale też odpowiednie narzędzia do budowania zaangażowania i interakcji z publicznością. Najważniejsze, by odbiorcy mieli poczucie, że uczestniczą w spotkaniu razem z nami.

Eventy online – najlepsze rozwiązania techniczne

Podczas eventów online’owych możemy wykreować dla widzów zupełnie nowy świat. Ważne, by wykorzystać przy tym sprawdzone narzędzia i rozwiązania zapewniające wysokiej jakości odbiór bez zakłóceń. Podstawy, o których należy pamiętać, organizując konferencje, targi, wystawy czy inne eventy w sieci to przede wszystkim odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sceniczne. W przypadku imprez odbywających się w zamkniętych przestrzeniach bez dostępu światła naturalnego umiejętne rozmieszczenie światła oraz dopasowanie urządzeń audio względem wydarzenia i jego charakteru może odegrać kluczową rolę w powodzeniu całego przedsięwzięcia. Jeśli chcemy uzyskać najwyższą jakość przekazu, musimy zadbać zarówno o odpowiednią infrastrukturę techniczną na miejscu (np. w sali konferencyjnej czy studio nagrań), jak i jakość połączenia internetowego. Połączenie tych dwóch elementów sprawi, że nasze wydarzenie nabierze rozmachu i prestiżu.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.