Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kredyt a komornik. Jakie są możliwości?

  • Dodano: 2022-01-12 09:00

Osoby zadłużone z komornikiem na karku często zadają sobie pytanie, czy istnieje w ogóle możliwość zaciągnięcia w takiej sytuacji dodatkowej pożyczki. I cóż - na logikę nie do końca, ale w praktyce wszystko wygląda zupełnie inaczej. Istnieje bowiem szereg firm, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do lektury!

Długi, pożyczka i komornik

W sytuacji, w której dana zadłużona osoba kieruje swoje kroki do banku po pożyczkę, spotyka się z odmową. Pozytywna historia kredytowa to bowiem jedno z najważniejszych kryteriów udzielania kredytów. Zupełnie inaczej jest w przypadku instytucji pozabankowych lub osób prywatnych, o czym szczegółowo przeczytacie na portalu https://pozyczka4you.pl/kredyt-oddluzeniowy-dla-osob-z-komornikiem/. Te pierwsze oferują pożyczki nawet dla osób z komornikiem, ale wtedy pożyczkobiorca powinien się liczyć z jeszcze wyższymi kwotami, będącymi dodatkowym zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. Najczęściej przybierają one formę zastawu części majątku.

Listę potencjalnych pożyczkodawców można znaleźć w m.in. w porównywarkach internetowych. Oczywiście, należy mieć też świadomość, że kolejny dług nie zawsze jest tym właściwym rozwiązaniem. Każdą decyzję tego rodzaju trzeba skonsultować i dobrze przemyśleć.

Kilka słów o zasadach

Jeśli zadłużona osoba z komornikiem potrzebuje niewielkiej pożyczki - nie powinno być z tym żadnego problemu. Kwota do kilku tysięcy złotych jest raczej na wyciągnięcie ręki, a sama procedura jest prosta i przejrzysta. Do spełnienia formalności wystarczą podstawowe dane pożyczkobiorcy.

Niekiedy wymaga się również zaświadczenia o dochodach - wszystko zależy od konkretnej firmy. Jedne będą bardzo restrykcyjne, inne zaproponują ofertę bez mrugnięcia okiem. W przypadku większych kwot pożyczkodawca najprawdopodobniej będzie chciał pozyskać dodatkowe zabezpieczenie w postaci chociażby zastawu majątku. Taki zastaw powinien zawsze odpowiadać wartości zaciągniętego długu.

Możliwość wzięcia pożyczki będąc w stanie zadłużenia to jedno z najczęściej zadawanych pytań na forach internetowych. Część osób zastanawia się nawet, czy pobierając świadczenie 500+ maksymalizują swoje szanse na zaciągnięcie takiej pożyczki? Temat nie jest oczywisty, ale wyczerpującą odpowiedź znajdziecie na portalu https://pozyczka4you.pl/czy-moge-500-wliczyc-do-dochodu/.

Wróćmy do tematu zadłużenia z komornikiem. Najszybszą opcją wzięcia pożyczki jest droga internetowa. Ot, wypełniamy dany formularz, uzupełniamy nasze dane i czekamy na weryfikację. Po kilkunastu minutach powinniśmy otrzymać wiadomość zwrotną.

Jeśli ubiegamy się o dużą pożyczkę, gdzie w grę wchodzi zastaw - czas znacząco się wydłuży. Pożyczkobiorca będzie też musiał przedstawić więcej koniecznej dokumentacji, jak na przykład odpis z księgi wieczystej lub dowód rejestracyjny pojazdu. Warto również dodać, że komornik ma prawo zająć bankowy rachunek dłużnika i tym samym zająć pożyczkę. Receptą może się okazać tzw. pożyczka z gwarantem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.