Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Materac do pokoju dziecięcego - jaki wybrać?

  • Dodano: 2020-04-14 09:00

Dzieci potrzebują odpowiedniej dawki snu, aby mogły prawidłowo się rozwijać i regenerować po całym dniu nauki i zabawy. Niezwykle istotną kwestią jest wybór dobrej jakości materaca do spania, który zapewni dziecku bezpieczną i zdrową pozycję. Warto zainwestować w produkt, który sprawdzi się przez kilka lat, będzie antyalergiczny, trwały i solidny. Na który model się zdecydować i o czym trzeba pamiętać kupując materac dziecięcy?

Komfort snu i jego bezpieczeństwo

Kręgosłup małego dziecka stale się rozwija i bardzo szybko rośnie. Musi mieć zapewnione jak najlepsze warunki, żeby zawsze znajdował się w prawidłowej pozycji. Przeglądając ofertę sklepów, na przykład https://sweetsen.pl/90x200-cm-c24 trzeba skupić się na materacach z kategorii „miękkie”. Stopień twardości materaca zawsze dostosowuje się do wagi ciała osoby śpiącej. W przypadku dzieci nie przekracza ona 60 kg, a więc jedynym rozwiązaniem są właśnie materace miękkie. W sklepach takich jak sweetsen.pl można znaleźć takie wykonane z nowoczesnych pianek, czy z lateksu.

Są to odpowiednie materiały na materac dziecięcy, ponieważ:

  • są lekkie,
  • higieniczne,
  • antyalergiczne,
  • elastyczne i odporne na odkształcenia,
  • umożliwiają wentylację powietrza.

Taki produkt na pewno sprawdzi się w pokoju malucha i zapewni mu właściwy komfort snu.

Jak zadbać o materac dziecięcy?

Producenci tacy jak Sweetsen wskazują, żeby materaców nigdy nie rolować na czas transportu. Nie służy to ich konstrukcji i może spowodować uszkodzenie poszczególnych elementów. Poza tym, w przypadku małych dzieci najlepiej zastosować pokrowiec ochronny, aby uchronić materac przed powstawaniem plam. Te trudno się usuwa, ponieważ materaca nie należy moczyć. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, które są niebezpieczne dla zdrowia. Pokrowiec zaś można zawsze zdjąć i wyprać przy pomocy domowej pralki. Bardzo ważne jest, żeby materac systematycznie odkurzać – najlepiej zawsze przed zmianą pościeli. W ten sposób pozbywamy się martwego naskórka i karmiących się nim roztoczy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.