Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nowoczesne wnętrza domu - czym się charakteryzują?

  • Dodano: 2020-04-29 09:15

W dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie na pełną swobodę pod względem aranżacji wnętrz. Coraz częściej i chętniej samodzielnie wprowadzamy zmiany w naszych domach i mieszkaniach. Przeprowadzamy również regularne remonty, aby podążać z duchem czasu. Mnogość rozwiązań, dostępność mebli i rozmaitych akcesoriów, sprawiają że coraz częściej zastanawiamy się nad tym, co w ogóle kryje się pod pojęciem “nowoczesne wnętrza”. W celu doprecyzowania tej kwestii, przygotowaliśmy krótki artykuł.

Nowoczesne wnętrza domów - czyli jakie?

W gwoli ścisłości, samo słowo nowoczesność oznacza coś, co jeszcze nigdy wcześniej nie było tak popularne, jak teraz. Zarówno w modzie, jak i w aranżacji wnętrz, możemy zauważyć pewne te same wzorce zachowań. Bowiem, coraz częściej ubrania z lat 90. stanowią największy trend XXI w. tak samo jak np. meble z czasów PRL-u, które są ostatnio prawdziwym hitem! Dlatego tak ważne jest to, aby śledzić na bieżąco blogi tematyczne, czy strony projektantów.

Ten czas należy do szkła

Nowoczesne domy to nie tylko piękne okazałe okna z szybami, ale również z dużą ilością szkła we wnętrzach. Jest to materiał, który znakomicie komponuje się z każdym stylem wnętrzarskim, dlatego jest, aż tak na topie. Popularne są szklane stoliki kawowe z elementami metalu, szklane wazony, czy drzwi szaf.

Stawiamy na przestrzeń

W przypadku większych powierzchni o wiele łatwiej zaplanować wnętrze na zasadzie symetrii bez zbędnego zastawiania powierzchni. Może również pozwolić sobie na większą swobodę pod względem kolorów ścian oraz dodatków. W małych pomieszczeniach rzadko używa się np. czerni, czy granatu, ponieważ w nadmiarze, mogą jeszcze pomniejszyć pokój. Większy metraż to również szansa na ciekawsze dodatki takie jak: obrazy, fototapety, czy kompozycje kwiatów. Wspólne jednak jest to, że coraz częściej staramy się o pewnego rodzaju minimalizm w projektach. Stawiamy na półkach więcej pasujących do siebie rzeczy, aniżeli różnobarwnych i niepasujących przedmiotów.

Lubimy styl skandynawski

Jeżeli przejrzymy katalogi z przykładowymi projektami aranżacji wnętrz, to z pewnością na wielu stronach zobaczymy zestawienie bieli lub szarości z drewnem. Śmiało, można pokusić się o stwierdzenie, że styl skandynawski na stałe zagościł w polskich domach. Pomimo upływu czasu, nadal stawiamy na białe kuchnie i drewniane blaty. Lubimy jasne pastelowe dodatki oraz pomieszczenia z dobrym nasłonecznieniem.

Chowamy sprzęty i urządzenia

O ile kiedyś, praktycznie w każdej łazience pralka stała na widoku, o tyle teraz często chowamy ją w różnych zabudowach. To samo dotyczy zmywarek, lodówek oraz małego AGD jak np. tostery, czy sokowirówki. Takie “chowanie” urządzeń i sprzętów nie tylko pomaga utrzymać porządek, ale również sprawia, że wnętrze staje się eleganckie i nowoczesne.

To tylko kilka z wielu cech, które wpływają na to, czy dany dom lub mieszkaniem, możemy określać, jako nowoczesne.

Sprawdź ofertę nowoczesnych projektów od Arte-Interni.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.