Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Piecyk gazowy - mobilne rozwiązanie w niewygórowanej cenie

  • Dodano: 2020-10-16 11:45

Piecyk gazowy na butle jest stosunkowo tanim, a przede wszystkim mobilnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci nagrzać właściwie każde pomieszczenie. Niewielkie gabaryty urządzenia, a także uniezależnienie od stałego źródła gazu sprawia, że piecyk gazowy doskonale sprawdza się w domu, domkach letniskowych, piwnicach, garażach, a nawet na magazynach czy halach. Na jakiej zasadzie działa piecyk gazowy na butle? Co wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni model? Czytaj dalej – postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jak działa piecyk gazowy na butle?

Piecyk gazowy na butle jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ spalany gaz nie kosztuje aż tak wiele. Samo urządzenie potrafi emitować duże ilości ciepła przy małej ilości spalin. To także mobilny sprzęt o niewielkich gabarytach, dzięki czemu bez problemu przeniesiesz piecyk gazowy z jednego pomieszczenia do drugiego, w zależności od tego, które z nich chcesz dogrzać. Warto też dodać, że część modeli, które znajdziesz na rynku, ma specjalne kółeczka umożliwiające swobodne przemieszczanie tego urządzenia. Jakby tego było mało, w odróżnieniu od innych pieców gazowych, tych nie trzeba bezpośrednio podłączać do instalacji. Jedyną kwestią, o której tak naprawdę musisz pamiętać, to regularna wymiana butli. Dzięki piecykowi gazowemu szybko dogrzejesz dowolne pomieszczenie, nawet o sporym metrażu, a także możesz go użyć nawet na zewnątrz.

Co jest ważne w przypadku piecyków gazowych?

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej mocy. To, na jaką zdecydujesz się, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb i oczekiwań. Na rynku znajdziesz już piecyki gazowe o mocy 1 kW. Inne mają butle dysponujące mocą 4kW. Moc powinieneś dostosować przede wszystkim do wielkości pomieszczenia, które chcesz docelowo ogrzać. Przyjęło się, że na jeden metr kwadratowy potrzeba między 100 a 150 W mocy. Jeśli szukasz piecyka do domku letniskowego, wybierz sprzęt o większej mocy. Zresztą w każdym miejscu, w którym wentylacja i izolacja nie są optymalnie wykonane, dobrze jest zabrać piecyk o więcej mocy. Kolejnym kryterium, jakie musisz wziąć pod uwagę, jest zużycie gazu i rodzaj paliwa. Właśnie te czynniki determinują to, czy rozwiązanie jest ekonomiczne bądź też nie. Zwróć też uwagę na wymiary piecyka gazowego na butlę i to, ile ono waży. Jeśli piecyk gazowy będzie często przenoszony bądź przewożony, postaw na model, który nie jest za ciężki albo posiada kółka. W końcu nie chodzi tu o to, aby nabawić się przy tym bólu kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.