Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Regeneracja alternatorów - tanio i dobrze

  • Dodano: 2018-06-13 10:15

XXI wiek to czas rozwoju techniki i elektroniki. Sprawia to, że coraz więcej urządzeń działa na prąd i dotyczy to nie tylko gospodarstwa domowego, ale również udogodnień znajdujących się w samochodzie. Poznaj alternatory i ich znaczenie w pokładowej elektrowni pojazdu.
 

Podstawowe problemy z alternatorem
Do problemów, z jakimi muszą się uporać kierowcy w przypadku alternatora, możemy zaliczyć zbyt niskie lub wysokie napięcie ładowania. Tego typu usterki mogą być efektem uszkodzenia regulatora napięcia. Alternator może również przestać działać winku zwarcia lub może dojść do uszkodzenia diod prostowniczych. Tego rodzaju awarie, które dotyczą tej części, zazwyczaj objawiają się hałasem łożysk. Jeżeli kierowca Bagatelizuje pierwsze objawy zużycia alternatora może nawet do zablokowania wałka lub zerwania paska alternatora. Cześć ta może zwyczajnie pęknąć w wyniku uszkodzeń mechanicznych zewnętrznych. Tego rodzaju uszkodzenia alternatora są prawdziwym utrapieniem dla właścicieli pojazdów, w których część ta została wykonana z niskiej jakości materiałów lub też umieszczona została w takim miejscu, że jest narażona na ciągłe zalewanie wodą.
 

Regeneracja alternatorów – co można a czego nie?
Kierowcy bardzo często zastanawiają się, co można zregenerować w alternatorze. W tym wypadku odpowiedź nie jest prosta i w dużej mierze zależy od modelu posiadanego samochodu. Powszechnie uważa się, że alternator jest częścią nierozbieralną i nie opłaca się jego naprawa. W praktyce jednak fachowcy potrafią go rozłożyć, wymienić uszkodzone części, pozostałe zregenerować tym samym sprawiając, że zyska on fabryczną jakość oraz będzie nam służył przez długi czas. Okazuje się bowiem że większość elementów alternatora jest wymienialna w związku z czy można z tego skorzystać, aby zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.
 

Potrzebna wiedza
Tego typu praca wymaga jednak wizyty w warsztacie i zaufania specjalistom. Zarówno naprawa, jak i regeneracja alternatorów Wrocław wymaga odpowiedniej wiedzy i powinna być pozostawiona dla fachowców. Należy bowiem pamiętać, że im bardziej nowoczesny samochód posiadamy, tym trudniej jest sprawdzić nawet najprostsze czynności samodzielnie. Wystarczy bowiem że auto wyposażone jest w system start-stop i nie możemy nawet sprawdzić multimetrem czy alternator w ogóle działa. Dlatego tak ważne jest, aby we wszelkiego rodzaju uszkodzeniach zaufać specjalistą, ale takim, którzy nie naciągnąć nas na dodatkowe koszty a podejdą do tematu fachowo. Warto również pamiętać, że przy wszelkiego rodzaju regeneracjach warto wykonać ją kompleksowo tak, aby dotyczyła ona wszystkich podzespołów a wtedy jakością nie będzie odstępowała od nowych.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.