Sprawy urzędowe: Paszport

Chcesz wyjechać za granicę. jednak ważny dowód osobisty nie będzie wystarczający? Termin ważności Twojego paszportu zbliża się ku końcowi? Nie wiesz, gdzie złożyć wniosek paszportowy w Siemianowicach Śląskich? Chcesz wiedzieć, jak wyrobić paszport tymczasowy? Sprawdź!

Jak rozwiązać sprawy związane z paszportem w Siemianowicach Śląskich?

Ważny paszport to dokument, który potwierdza tożsamość danej osoby oraz jej obywatelstwo. Wniosek składa się we właściwych wydziałach, najczęściej urzędu wojewódzkiego.

Należy złożyć wniosek o nowy paszport biometryczny m.in. w wyniku zmiany stanu cywilnego i danych osobowych, gdy paszport został utracony lub zniszczony z przyczyn zawinionych przez jego posiadacza oraz gdy zbliża się termin ważności dotychczas posiadanego paszportu.

Nowe paszporty wydawane są w terminie około 30 dni od złożenia wniosku w Siemianowicach Śląskich. Jeżeli zależy Ci, by paszport otrzymać szybciej to możesz złożyć wniosek o paszport tymczasowy, jednak będzie on ważny tylko 12 miesięcy.

By posiadać nowy paszport należy złożyć w punkcie paszportowym wniosek o wydanie paszportu w Siemianowicach Śląskich wraz z fotografią przedstawiającą osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków w pozycji frontalnej, patrzącą na wprost z otwartymi oczami oraz odciskami palców oraz uiścić opłatę.

Opłata za wydanie paszportu wynosi odpowiednio 30 zł dla dzieci do 13 lat, 70 zł dla uczniów od 13. roku życia i studentów oraz 140 zł dla osób dorosłych. Istnieje możliwość skorzystania z innej ulgi w opłacie o wydanie paszportu.