Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Areszt za rozbój z użyciem noża i paralizatora

  • Dodano: 2018-05-16 08:15, aktualizacja: 2018-05-16 08:26

W ręce policjantów wpadł 35-latek podejrzany o rozbój. Mężczyzna zaatakował 32-letnią kobietę nożem i paralizatorem, a następnie zażądał pieniędzy.

Stróże prawa zatrzymali sprawcę po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

W ubiegłym tygodniu siemianowiccy mundurowi zostali powiadomieni o napaści na 32-latkę. Kobiecie skradzione zostały pieniądze, telefony komórkowe oraz kluczyki do samochodu. Mężczyzna najpierw szarpał się z 32-latką w jej mieszkaniu i wykręcał ręce, po czym użył wobec niej paralizatora, przystawił nóż do szyi i żądał wydania pieniędzy. Gdy sprawca uciekł, kobieta powiadomiła o wszystkim policjantów. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, a policjanci gromadzili materiał dowodowy. Po kilku dniach od napadu, tyscy policjanci w wyniku podjętego pościgu zatrzymali mężczyznę. 35-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki.

Po wykonaniu czynności z tyskimi śledczymi, trafił do siemianowickiej jednostki. Został mu ogłoszony zarzut popełnienia rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Prokuratura wraz ze śledczymi wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 35-latka. Sąd przychylił się do złożonego wniosku. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również