Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Koncert spełnionych marzeń w Muzeum

  • Dodano: 2013-07-04 17:15, aktualizacja: 2013-07-04 21:54
Wczorajszy koncert muzyki wokalnej w naszym Muzeum należy z pewnością zaliczyć do najważniejszych wydarzeń muzycznych w ostatnim czasie. 
 
 
Znani i lubiani od lat śpiewacy: Christine Friedek – Dwornik, Piotr Dwornik (obydwoje pracujący w Landestheater w Detmold) i Andrzej Sitko (artysta scen krajowych i zagranicznych) przy akompaniamencie fortepianowym Andrzeja Filipka (studenta katowickiej Akademii Muzycznej) rozgrzali tłumnie zgromadzoną publiczność brawurowo wykonanymi pieśniami i ariami. W programie przeważał repertuar romantyczny – kompozycje Franciszka Schuberta, Roberta Schumanna, Stanisława Moniuszki, choć nie zabrakło także utworów muzyki XX w. - Mieczysława Karłowicza,
 
Karola Szymanowskiego, Sergiusza Rachmaninowa. Niespodzianką koncertu był krótki występ obecnego na sali solisty Opery Bydgoskiej Radosława Rzepeckiego. Nie obyło się bez bisów – m. in. znaną piosenkę religijną pt. „Nie będziemy nigdy sami” Piotr Dwornik zadedykował niedawno zmarłemu Przyjacielowi Tadeuszowi Iwaneckiemu. Owacyjnie przyjmowani artyści obiecali w okresie świątecznym wystąpić w koncercie kolęd i pastorałek.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

R E K L A M A