Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Moc muzycznych atrakcji w Siemianowickim Centrum Kultury

  • Dodano: 2023-08-09 07:30, aktualizacja: 2023-08-09 07:42

Lato w pełni. Nie wszyscy jednak wyjeżdżają z miasta. Ci, którzy wolne letnie popołudnia i weekendy spędzają w Siemianowicach Śląskich, mogą skorzystać z imprez odbywających się w Amfiteatrze i wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury. Bez względu na wiek i upodobania muzyczne, każdy znalazł lub znajdzie coś dla siebie.

Sobotnie koncertowanie 

Sierpień zaczął się w Amfiteatrze dwoma koncertami popularnej wokalistki – Kaśki Sochackiej. Dwa razy wypełniony do ostatniego miejsca amfiteatr rozbrzmiewał dźwiękami nastrojowych piosenek – o miłości, rozstaniu, przemijaniu, samotności. Jako pierwsza wystąpiła zdobywająca coraz więcej fanów wśród młodej publiczności – Daria ze Śląska, przyjęta ciepło i z życzliwością. Na każdą sobotę sierpnia w Amfiteatrze zaplanowany jest koncert. Będzie można tego lata usłyszeć jeszcze w plenerze zespół Eminence, Alexandra Martineza i Mirka Jędrowskiego. 

Muzykowanie w SCK Zameczek 

Publiczność ceniącą sobie klasyczne melodie organizatorzy zapraszają do udziału w cyklu koncertów odbywających się w każdą niedzielę na tarasie SCK Zameczek, pod wspólnym tytułem „Muzyka u Rheinbabenów”. Będzie można usłyszeć m.in. artystów Opery Śląskiej, piosenki Marleny Dietrich czy Górniczą Orkiestrę Dętą z Bytomia. SCK Park Tradycji zaprasza w piątkowe wieczory na Chill Time, czyli muzyczne lato pod Szybem Krystyn.


Źródło: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również