Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci wychwycili "opornych"

  • Dodano: 2018-03-09 09:30

Przez ostatnie dni policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 3 poszukiwanych mężczyzn, za którymi organy sprawiedliwości wydały nakazy. Pierwszy z zatrzymanych miał do odbycia karę 15 dni aresztu za popełnione wykroczenie kradzieży.

W zakładzie karnym okazało się, że jeszcze jest kolejna dokumentacja, dzięki której pobyt 33-latka znacznie się przedłuży. Pozostali zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe, od których się uchylali.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn wpadł, ponieważ jego babcia zadzwoniła na policję i prosiła o pomoc. Kobieta nie mogła dostać się do swojego mieszkania, w którym był jej 18-letni wnuczek. Przekazała mundurowym, że boi się o jego życie albowiem młodzieniec napisał smsa do swojej dziewczyny, że chce odebrać sobie życie. Na pomoc stróżom prawa ruszyli strażacy, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu otwarli drzwi. W mieszkaniu zastali 18-latka, który był poszukiwany przez siemianowicką prokuraturę. Młodzieniec został zatrzymany i w policyjnym areszcie oczekuje na wykonanie czynności procesowych w toczącym sie przeciwko niemu postępowaniu karnym.

Ten sam los podzielił 66-latek, który unikał spotkania z organami ścigania. Trzeci z zatrzymanych trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę aresztu za popełnione wcześniej wykroczenia kradzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również