Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pomaganie przez bieganie z Fundacją Piastun w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-09-22 11:00

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się charytatywny Piknik Rodzinny na sportowo i bieg „12 godzin dla Piastuna” w ramach Narodowego Dnia Sportu pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, które w minioną sobotę (16.09) odbyły się w Parku „Pszczelnik”.

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich biegli dla Piastuna

Imprezy zorganizowane z inicjatywy Fundacji Piastun – Wyrównywanie Szans przyciągnęły rzesze amatorów biegania i nordic walking, ale przede wszystkim tych, którzy chcieli swoją aktywnością wspomóc podopiecznych Piastuna. Odbył się 5-kilometrowy Siemianowicki Bieg Charytatywny zorganizowany przez Fundację we współpracy z MK Team oraz MOSiR „Pszczelnik”, zaś na bieżni lekkoatletycznej stadionu od godziny 7.00 rano do godziny 19.00, kolejne okrążenia przemierzał wicemistrz Polski w biegu 24-godzinnym Leszek Małyszek, do którego w ciągu 12 godzin biegu dołączyło ponad 800 osób! Ostatecznie Małyszek w ciągu 12 godzin przebiegł 148 km!, a wszyscy, którzy wzięli udział w tej akcji łącznie wybiegali niemal 5000 kilometrów, które dzięki wsparciu siemianowickich firm przełożyły się na wymierne wsparcie dla podopiecznych Fundacji! Warto dodać, że rolę „serwisu” Leszka Małyszka przez 12 godzin pełnił inny medalista mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym – Jakub Śleziak, którego z sobotniego biegu wykluczyła kontuzja. Gościem specjalnym sobotniej akcji charytatywnej był mistrz olimpijski w chodzie sportowym – Dawid Tomala, który w towarzystwie Sekretarza Miasta – Adama Skowronka, uhonorował najlepszych w Siemianowickim Biegu Charytatywnym. Podczas sobotniej imprezy charytatywnej dla podopiecznych Fundacji Piastun zebrano łącznie niemal 20 tysięcy złotych!!!

Podczas sobotniego Pikniku na mieszkańców czekał szereg atrakcji: dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, warkoczyki, balony, pomiar ciała, żur, grill, wata cukrowa, ciasta i wiele innych smakowitości. Niewątpliwe efektowną atrakcją był przejazd kilkudziesięciu motocykli oraz możliwość przejażdżki takim mechanicznym rumakiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również