Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowicka farma fotowoltaiczna zmieni lokalizację

  • Dodano: 2024-06-06 14:15, aktualizacja: 2024-06-07 11:36

Wczoraj Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie, spotkał się z Adamem Balonem – cenionym nauczycielem biologii, przyrodnikiem, ekologiem i fotografem. Tematem dyskusji była przyszłość hałdy michałkowickiej, którą Miasto planowało zrekultywować, a następnie przeznaczyć pod budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW.

Farma fotowoltaiczna nie pojawi się na hałdzie michałowickiej

Podczas spotkania, Adam Balon przedstawił argumenty przemawiające za zachowaniem tego terenu w jego naturalnym stanie. Wskazał, że hałda jest doskonałym przykładem sukcesji ekologicznej, gdzie teren zdegradowany został przejęty przez naturę, tworząc ekosystem bogaty w rozmaite gatunki fauny i flory. Warto więc pozostawić ten obszar przyrodzie, ponieważ tereny zielone są niezwykle ważne dla bioróżnorodności miasta.

Po wielu rozmowach z mieszkańcami, ekologami, społecznikami oraz radnymi prezydent podjął decyzję o odstąpieniu od planowanej inwestycji na hałdzie michałkowickiej. Zadeklarował, że Miasto poszuka nowej lokalizacji pod budowę farmy fotowoltaicznej, a także, jeśli będzie to możliwe, pozyska dofinansowanie na wsparcie rozwoju przyrody w tym miejscu.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również