Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  • Dodano: 2022-02-22 07:00, aktualizacja: 2022-02-21 21:28

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w dniach od 21 do 27 lutego.

W organizację obchodów, oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej, włączyli się również asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

Stop przemocy

Coroczna organizacja obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.

Dokładne informacje o miejscu i godzinach dyżurów osób, które udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym, są dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w obchodach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Wykaz miejsc świadczenia pomocy wraz z ich lokalizacją jest dostępny na stronie: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

W Komendzie Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich można uzyskać informację całodobowo podczas pełnionych przez policjantów dyżurów.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem / fot. KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również