Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uchwała upamiętniająca rocznicę katastrofy smoleńskiej

  • Dodano: 2015-04-28 07:45, aktualizacja: 2015-04-28 07:49
Na VIII sesji Rady Miasta, która odbyła się w miniony czwartek, z inicjatywy Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości została podjęta Uchwała w sprawie upamiętnienia V rocznicy katastrofy smoleńskiej.
 
„Niewyobrażalna katastrofa pod Smoleńskiem – czytamy w Uchwale - to wydarzenie bez precedensu. Pochłonęła ona życie 96 Osób – Ludzi wielkiego ducha i serca, którzy zginęli w drodze na obchody 70.rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Tym samym dla nas,Polaków, nabrała wymiaru symbolicznego.Śmierć członków delegacji – Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej, przedstawicieli najwyższych władz państwowych,wojskowych,wybitnych polityków,duchownych,przedstawicieli Rodzin Katyńskich oraz wielu znanych osobistości – pogrążyła w żałobie całą Polskę. W piątą rocznicę tego tragicznego wydarzenia pamiętamy nie tylko o zasługach, ale także o niezrealizowanych planach Ofiar katastrofy. Opowiadamy się za kontynuowaniem rozpoczętych przez Nich dzieł. Szczególnie zaś za wspólną pracą nad ideą, która zjednoczyła ich wszystkich: dalszym rozwojem naszej wolnej i demokratycznej Ojczyzny.Cześć ich pamięci ! „
 
- W ten sposób radni oddali hołd ofiarom tragedii z 10kwietnia 2010 roku na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego Małżonką Marią Kaczyńska, a także wszystkim, którzy wówczas zginęli, będąc w drodze na uroczystości upamiętniające tragedię, jaka na nieludzkiej ziemi rozegrała się siedemdziesiąt lat wcześniej. - powiedziała Danuta Sobczyk - Warto przypomnieć, że wśród ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem dominowały osoby naprawdę wybitne. Wśród nich byli przedstawiciele najwyższego dowództwa Polskich Sił Zbrojnych, parlamentarzyści oraz osoby zasłużone na niwie pielęgnowania pamięci o pomordowanych polskich oficerach. Byli tam także przedstawiciele naszego regionu – Śląska. Podjęcie uchwały stanowiło świadectwo, iż Siemianowice Śląskie nie zapominają o wstrząsającym wydarzeniu, które pochłonęło wielu znakomitych Polaków”
 
Podjęcie uchwały na kwietniowej sesji uzupełniła projekcja krótkiego filmu, przypominającego sylwetki tych, którzy ponieśli śmierć w katastrofie.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.