Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Władze miasta przypominają. Złóż deklaracje "śmieciowe"

  • Dodano: 2023-02-23 07:00, aktualizacja: 2023-02-22 21:32

Przypomina się o konieczności zgłaszania w Urzędzie Miasta, spółdzielniach oraz wspólnotach mieszkaniowych dodatkowych osób zamieszkujących w Państwa domach, mieszkaniach celem zmiany deklaracji „śmieciowych”.

Ureguluj opłaty za śmieci

Wydział Gospodarki Komunalnej rozpoczął weryfikację złożonych deklaracji pod kątem osób zadeklarowanych, a faktycznie zamieszkujących nieruchomości w naszym mieście. Każda zmiana (np. urodzenie dziecka, wyprowadzka, zamieszkanie, sprzedaż nieruchomości czy zgon) powinna być zgłaszana w ciągu 14 dni od jej wystąpienia. Niezgłaszanie zmian naraża Państwa na uiszczanie zaległości za śmieci (nie rzadko w setkach złotych) nawet do 5 lat wstecz. Im większa ilość osób zgłoszonych do opłat śmieciowych, tym większa szansa na to, że ewentualne podwyżki nie będą tak dotkliwe dla mieszkańców naszego Miasta

Ponadto świeżo upieczeni rodzice szybko się zorientują, że pojawienie się małego dziecka drastycznie zwiększa ilość odpadów w gospodarstwie domowym. Może nie wszyscy wiedzą, że zgłaszając dodatkowe osoby do opłat mogą liczyć na zwiększenie pojemnika (dotyczy to głównie domów jednorodzinnych oraz małej zabudowy wielorodzinnej)

Pamiętajmy, że unikając regulowania opłat za śmieci to wszyscy jako lokalna społeczność na tym tracimy, a przecież zależy nam by w Siemianowicach Śląskich żyło się jak NAJLEPIEJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również