Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wzruszające podziękowania dla policjanta z drogówki

  • Dodano: 2018-07-30 09:15

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich insp. Dariusza Kopecia wpłynęły podziękowania dla policjanta siemianowickiej drogówki.

Kobieta dziękowała sierż. szt. Arkadiuszowi Barylukowi za uratowanie życia jej mężowi. Podczas kontroli drogowej mężczyzna stracił przytomność i był niewydolny krążeniowo. Policjant bez chwili wahania przystąpił do udzielenia mu pomocy. Wykonana resuscytacja okazała się skuteczna i 62-latek został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie, że drogą może poruszać się pijany kierowca. Zatrzymany do kontroli kierujący fiatem uno nie był w stanie poprawnie wydmuchiwać powietrza podczas badania stanu trzeźwości. Podróżująca z nim żona oznajmiła, że mężczyzna choruje na astmę i w ostatnim czasie miał problemy sercowe. Nagle mężczyzna stracił przytomność. Policjanci wyciągnęli go z samochodu. Z 62-latkiem nie było żadnego kontaktu. Sierż. szt. Arkadiusz Baryluk natychmiast przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce pilnie wezwano pogotowie ratunkowe. Dzięki fachowej pomocy udzielonej przez policjanta, mężczyzna odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem karetki. 62-latek trafił do szpitala.

Żona kierującego, która była świadkiem całego zdarzenia, napisała do szefa siemianowickich policjantów insp. Dariusza Kopecia podziękowania. Wyraziła w nich wdzięczność i uznanie za postawę sierż. szt. Arkadiusza Baryluka: "gdyby nie pierwsza pomoc i reanimacja, udzielone na miejscu do przyjazdu karetki pogotowia, mąż mógłby już nie żyć. Będę wdzięczna do końca życia. Jeszcze raz bardzo dziękuję."


Źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Komentarze (1)    dodaj »

  • kot

    Jak się zachowują ok to kierowcy też się tak zachowują, jak nie są mili to kierowcy jeżdżą z yanosikiem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również