Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak dostać się na architekturę?

  • Dodano: 2022-05-24 06:45, aktualizacja: 2022-05-24 07:05

Studia na architekturze są marzeniem wielu osób. Od lat architektura uchodzi za kierunek elitarny, liczba miejsc jest mocno ograniczona, a kandydatów zdecydowanie nie brakuje. Kto powinien zastanowić się nad wyborem architektury i jak się na nią dostać? W tym artykule poruszymy kilka istotnych tematów z punktu widzenia przyszłego studenta architektury.

Kto powinien rozważyć architekturę?

Studiowanie na politechnice nie jest łatwe. Jest to typ uczelni technicznej, najlepiej poradzą sobie tam osoby o ścisłych umysłach. Poza zajęciami z rysunku studenci uczą się również geometrii wykreślnej, mechaniki budowli, historii budowy miast czy podstaw projektowania architektonicznego i ergonomii. Wbrew pozorom architektura to bardzo matematyczny kierunek.

Wśród cech charakteru, które pomogą odnieść sukces na architekturze można wyróżnić:

  • dokładność,
  • zawziętość,
  • pracowitość,
  • upartość w dążeniu do celu.

Jeśli lubisz pracować nad swoim warsztatem, a nauka nie jest dla Ciebie przykrym obowiązkiem, to jest to dobry początek.

Jak dostać się na architekturę?

Mówi się, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Żeby dostać się na architekturę, musisz dać od siebie coś więcej. Pamiętaj, że na Twoje miejsce jest kilkudziesięciu a nawet kilkuset innych chętnych, którzy często prezentują wysoki poziom. W przypadku zdawania na ASP wyniki maturalne nie mają większego znaczenia, na studiach z architektury liczą się głównie matematyka i język obcy. Dokładne warunki rekrutacji dostępne są na stronach poszczególnych uczelni. Poza wynikami z matury, ogromne znaczenie ma egzamin z rysunku. Na większości uczelni w naszym kraju egzamin odbywa się z rysunku ołówkiem. Czas trwania egzaminu uzależniony jest uczelni, na które składasz papiery. Podczas gdy niektóre uczelnie organizują egzamin, który trwa 1,5 h, inne oddają studentom aż 4 godziny na wykonanie zadania egzaminacyjnego.

Jak przygotować się do egzaminu z rysunku?

Swoje szanse na uzyskanie wysokiego wyniku punktowego na egzaminie z rysunku możesz zwiększyć dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. Jednym ze sposób na przygotowanie się są kursy internetowe. Ten sposób, oczywiście może okazać się pomocny, ale lepiej zastanowić się nad kursem rysunku w dobrej szkole.
Podczas kursu poznasz wiedzę przekazywaną przez doświadczonych wykładowców, którzy wiedzą, jak trafić do kursantów. Wrocławska Szkoła Rysunku DOMIN to przykład placówki, która przemyślany program nauczania przekuwa w bardzo dobre wyniki kursantów. Osoby po kursach realizowanych w DOMIN uzyskują nawet najwyższe punktowe wyniki na swoich uczelniach. W trakcie kursu nad Twoim rozwojem czuwa wykładowca, który w czasie rzeczywistym jest Ci w stanie tłumaczyć pewne zagadnienia i poprawiać złe nawyki.

Dokładny program szkolenia, jego cena oraz czas trwania dostępny jest na stronie https://nauka-rysunku.eu/. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą DOMIN i życzymy powodzenia w rekrutacji.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.