Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kuchnia na zamówienie - dlaczego warto?

  • Dodano: 2020-04-23 09:00

Jednym z dylematów przed jakimi musi stanąć osoba wykańczająca mieszkanie jest wybór mebli kuchennych. Serdecznie zachęcamy do zakupu mebli kuchennych na wymiar. Dlaczego? W tym artykule omawiamy zalety kuchni projektowanych na zamówienie.

Jak wiele czasu spędzasz w kuchni? Czy lubisz piec i gotować? Jeśli tak, to tym bardziej wyposażenie kuchni powinno być dla ciebie sprawą naprawdę ważną. Można powiedzieć, że im więcej czasu spędzasz w kuchni, tym więcej będzie przemawiać za wyborem mebli projektowanych na indywidualne zamówienie. Chociaż tego typu meble oczywiście są droższe niż meble systemowe produkowane przez duże sieci meblowe to i tak naprawdę wiele osób się na nie decyduje. Dlaczego?

Wykorzystanie przestrzeni


Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z firmy Dynarekmeble - optymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni to jedna z najistotniejszych spraw, jakie należy wziąć pod uwagę przymierzając się do urządzenia tego wnętrza. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie kuchnia ma zazwyczaj nie więcej niż kilka m2 odpowiednie wykorzystanie przestrzeni ma ogromne znaczenie. Tylko dzięki meblom projektowanym na indywidualne zamówienie jest to naprawdę możliwe. Meble modułowe są wykonywane w kilku typowych rozmiarach, na ogół nie da się w kuchni tak je dobrać, by idealnie zapełnić dostępną przestrzeń. Z kolei w meblach na zamówienie nietypowe wymiary ścian, różne dziwne zakamarki, wnęki czy wystające przewody kominowe nie są wcale problemem. Wszystko można zabudować, wykorzystując jednocześnie rozmaite zakamarki na dodatkowe szafki, szafeczki i półki na rozmaite drobiazgi, których przecież w kuchni jest cała masa. Niewątpliwą zaletą zlecenia mebli na zamówienie profesjonalnej firmie jest możliwość skorzystania z usług profesjonalnego projektanta, który dysponuje wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Różnorodność aranżacji


Oczywiście sklepy oferujące gotowe meble systemowe lub modułowe mają tą ogromną zaletę, że można zobaczyć meble przed zakupem – większość z nas jednak lubi kupować oczami. Z drugiej strony ze względu na potrzebne ku temu celowi dość duże fundusze, możliwość zaprezentowania takich zestawów jest dość ograniczona. Zresztą też każda marka ma ograniczoną liczbę frontów meblowych do dyspozycji, metod zagospodarowania wnętrz, uchwytów, zawiasów i innych stosowanych rozwiązań. Z kolei w przypadku mebli na zamówienie... tutaj mamy praktycznie nieograniczone możliwości. Jeśli bowiem podobają nam się bardzo fronty całkowicie innej marki, firma projektująca meble bez problemu może takie sprowadzić i wykonać dokładnie takie meble jak sobie wymarzyliśmy. Na pewno takie rozwiązanie będzie odpowiadać szczególnie osobom, które mają bardzo wyszukany, oryginalny gust, a co za tym idzie bardzo wysokie wymagania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.