Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Na co zwracać uwagę wybierając rolety?

  • Dodano: 2018-10-17 11:15

Świadoma aranżacja domu to klucz do sukcesu. Dlatego też, zanim dokonamy wyboru rolet, musimy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów, takich jak ich kolor, rodzaj, wzór, czy materiał, z którego zostały wykonane. Szeroki asortyment, który można znaleźć w sklepach, nie ułatwia nam wyboru, jednak dzięki radom, które znajdziemy poniżej dokonanie zakupu stanie się znacznie szybsze i prostsze.

Znajdź sklep, w którym kupisz swoje idealne rolety
Wybór sklepu to również istotna kwestia, której nie można zbagatelizować. Kupowanie w nieznanym miejscu to zawsze ryzyko, że dostępny u nich towar będzie miał niższą jakość. Dlatego tak ważne jest wybieranie jedynie sprawdzonych sklepów. Dużych ułatwieniem w procesie selekcji będzie poszukanie opinii w Internecie na temat sklepów lub też wybranie polecanego firmy rolety.eu.

ABC materiałów
Na samym początku musimy zmierzyć się z wyborem pomiędzy roletami wykonanymi z materiałów syntetycznych lub też naturalnych.

Rolety z tkanin naturalnych — wady i zalety
To przede wszystkim rolety z bawełny oraz lnu. Wyróżniają się one przede wszystkim tym, że są milsze w dotyku i bardziej ekologiczne. Jednak oprócz tego są niestety też mniej praktyczne. Często ulegają odkształceniu i wymagają specjalnego procesu czyszczenia.

Rolety z tkanin syntetycznych — zalety i wady
Nie da się ukryć, że to najpopularniejsze rozwiązanie. Użytkownicy takich rolet cenią je sobie za łatwość w oczyszczaniu i za większą odporność na negatywne oddziaływanie promieni słonecznych. Poza tym znacznie rzadziej się odkształcają. Prym wśród tkanin syntetycznych wiedzie poliester, a niekiedy uzupełniony jest on o poliamid.

Przenikalność światła
Podczas dokonywania zakupów nie każdy przejmuje się taką kwestią jak transparentność tkaniny, a raczej konkretnej rolety. To błąd, gdyż bezpośrednio wpłynie to na naszą prywatność oraz komfort. Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się materiał rolet po zaświeceniu światła. Szczególnie dotyczy to sypialni, gdzie bardzo ważne będzie zachowanie jak największej prywatności. W takim przypadku najlepiej wybrać rolety zaciemniane. Będą one cechować się również większą gęstością tkaniny. Mniejsza gęstość materiału sprawi, że światło zostanie lekko rozproszone, przez co można wykorzystać je bardziej w kuchni, czy w salonie.

Pielęgnacja rolet
Zapewne wiele osób było pewnych, że najważniejsze, aby rolety ładnie wyglądały i były wytrzymałe. Oczywiście te cechy odgrywają istotną rolę, jednak są też mniej popularne aspekty, które w praktyce mogą okazać się równie ważne. Jedną z nich jest właśnie ich pielęgnacja. Podczas dokonywania zakupu musimy zwrócić uwagę na to, czy w opisie pojawia się notka od producenta mówiąca o tym, że produkt jest łatwy w zmywaniu. Jeśli nie ma takiej informacji, to warto spytać o to sprzedawcę. Dzięki temu oszczędzimy sobie rozczarowania oraz nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Szczególnie tyczy się to klasycznych rolet okiennych. Mniejsze znaczenie ma kwestia oczyszczania rolet w przypadku modeli plisowanych, czy też rzymskich, gdyż większość wysokiej jakości modeli można prać nawet w pralce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.